Меню

Загальна інформація та графік на 2021

Про Комітет

Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами, є постійним форумом, який використовується Членами СОТ для обговорення регламентів і стандартів, які можуть створювати  перешкоди  для виробників і експортерів у торгівлі відповідними товарами.

Головне завдання Комітету - це здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері технічного регулювання торгівлі.

Напрями роботи Комітету

Особлива увага під час засідань Комітету приділяється розгляду специфічних торговельних занепокоєнь. Члени СОТ використовують механізм внесення торговельних запитів на розгляд Комітету у випадках, коли не вдається врегулювати питання шляхом двосторонніх консультацій.

Комітет також уповноважений готувати щорічні і трирічні огляди Угоди з ТБТ.

Засідання Комітету зазвичай відбуваються тричі на рік у м. Женева (Швейцарія), починаючи з 2020 року – у віртуальному форматі.

Перед засіданнями, як правило, проводяться семінари або тематичні сесії. Засідання відкриті для всіх членів СОТ та урядів спостерігачів. Міжнародні та регіональні організації зі стандартизації постійно приймають участь у засіданнях Комітету у якості спостерігачів.

Графік проведення засідань Комітету у 2021 році 

  • 4 лютого – тематична сесія з питань транспарентності
  • 23 лютого – неофіційне засідання (тематична сесія)
  • 24-25 лютого – офіційне засідання
  • 1 червня – неофіційне засідання (тематична сесія)
  • 2-3 червня – офіційне засідання
  • 8-9 листопада – неофіційне засідання
  • 10-11 листопада - офіційне засідання

Інформація про участь України в роботі Комітету з питань ТБТ доступна за посиланням – режим доступу.       

Більш детально з інформацією щодо заходів технічного  регулювання в рамках СОТ можна ознайомитись  на сайті організації.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json