Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі в засіданні Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (9-11 жовтня 2018 року)

У м. Женева, Швейцарська Конфедерація, 9-11 жовтня 2018 року відбулося офіційне засідання Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (далі – Комітет), участь у якому взяли представники органів державної влади України.

Відповідно до порядку денного засідання Комітету його учасники розглянули нотифікації членів СОТ (21 нотифікація), подані відповідно до вимог Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі (далі – Угода).

Крім того, під час засідання Комітету значну увагу було приділено обміну досвідом з питань імплементації положень Угоди. Так, Китай, Європейський Союз, Австралія, Гватемала та Бразилія продемонстрували свої досягнення в запроваджені системи авторизованих економічних операторів, а Бразилія,  Саудівська Аравія та Республіка Корея поділилися досвідом створення «єдиного вікна», підкресливши при цьому значні переваги такого запровадження, особливо для бізнес-спільноти.  

Досвідом функціонування Національного комітету з питань спрощення процедур торгівлі поділилася делегація Гватемали, зосередивши увагу на його структурі, а також окресливши коло питань, що входять до повноважень Комітету.

Представниками української сторони проінформовано учасників засідання Комітету щодо досягнутого прогресу в імплементації окремих положень Угоди, зокрема щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України.

Учасники засідання Комітету також обговорили проблемні питання щодо імплементації окремих положень Угоди, а також висловили побажання щодо продовження практики огляду програм технічної допомоги, спрямованої на підтримку та розвиток потенціалу членів, а також співпраці із донорськими організаціями. Так, представники Глобального Альянсу зі спрощення процедур торгівлі проінформували про здобутки в імплементації окремих положень Угоди в таких країнах як Шрі-Ланка, Бразилія та в деяких найменш розвинених країнах.

Наприкінці засідання члени СОТ схвалили проект щорічного звіту Комітету до Ради СОТ з торгівлі товарами.

Довідково. Комітет СОТ з питань спрощення процедур торгівлі – орган в системі СОТ, головне завдання якого полягає у здійсненні контролю за дотриманням  положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, розробленні процедури обміну між членами СОТ відповідною інформацією та найкращою практикою, забезпечення отримання наявних  найкращих рекомендацій від міжнародних організацій в галузі сприяння торгівлі  щодо імплементації та адміністрування Угоди, підтримання та обговорення окремих питань за цією Угодою з метою прискореного досягнення взаємовигідного їх вирішення.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json