Головна » Пріоритетні реформи » РОЗВИТОК ЕКСПОРТУ » Інформація для експортерів » Інформація щодо змін у торговельних режимах в країнах світу

Календар подій

07
Червня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Інформація щодо ринку зернових Алжиру
10.01.2019 | 16:03 | Департамент розвитку експорту

За інформацією Міністерства сільського господарства Алжиру, національне виробництво зернових у період 2017-2018 рр. досягло рекордного рівня - понад 6 млн. тон. У разі сприятливих кліматичних умов, планується збільшити збір зерна до рівня 9 млн. тон протягом сезону 2018-2019 рр.

Алжир обіймає третє місце серед найбільших світових імпортерів зернових, поступаючись Єгипту та Індонезії (за рейтингом американського видання «AgroChart»).

Імпорт лише пшениці м’яких сортів складає близько 7 млн. тон на рік. За 10 місяців 2018 р. вартість імпорту зернових, круп та борошна склала 2,61 млрд. дол. США, що становить 36% вартості всього імпорту харчових продуктів. Зростання вартості імпорту товарів цієї групи до аналогічного періоду минулого року склало 340 млн. доларів США (+15%).

Уряд Алжиру вживає заходів для збільшення власного виробництва зернових та зменшення імпортозалежності. Міністерство сільського господарства Алжиру планує збільшити кількість оброблюваних земель з 263 000 га до 600 000 га, а також ввести в експлуатацію 125 000 га земель для вирощування бобових культур, зокрема, сочевиці та нуту. Міністерство сільського господарства проводить політику передачі землі в користування тим підприємствам, які змогли «довести» свою професійну спроможність.

Здійснюються заходи з посилення державно-приватного партнерства – 17 фермерських господарств, що опинились в кризовій ситуації, отримують державну допомогу для відновлення виробництва. Численні фермерські господарства отримують на пільгових умовах насіння, добрива тощо. Крім того, в рамках державної політики забезпечення населення зерновими Алжир провів переговори з РФ щодо можливості поставок пшениці м’яких сортів, які до сьогодні постачаються головним чином з Франції (4,3 млн. тон протягом сезону 2017-2018 рр.).

За попередніми оцінками, російське зерно буде дешевше французького на 5-20 доларів США за тону, хоча якість російського зерна, зокрема показник враженості комахами, не відповідає вимогам алжирських санітарних служб. Очікується, що перша партія 40 тон зерна російського походження прибуде до Алжиру на початку 2019 р. для проведення тестів та аналізу якості.

Алжир в коротко- і середньостроковій перспективі продовжуватиме імпортувати великі обсяги зернових і готовий до пом’якшення вимог щодо їхньої якості.

Налагодження співробітництва з експортерами належить до компетенції Державної алжирської компанії із закупівлі зернових – «Office Algéien Interprofessionnel des Cééles» (http://oaic-office.com).


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json