Головна / Діяльність / Технічне регулювання / Стандартизація / Інформація про національний орган стандартизації, функції якого виконує державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»)
Меню

Інформація про національний орган стандартизації, функції якого виконує державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»)

Закон України «Про стандартизацію» (далі – Закон), який набрав чинності 03.01.2015 року, створює передумови наближення національної системи стандартизації до міжнародних і європейських норм та правил, а також реалізації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, зокрема в частині здійснення необхідної адміністративної та інституційної реформ.

Відповідно до частини першої статті 11 Закону, Мінекономрозвитку утворено національний орган стандартизації (далі – НОС), який розпочав свою діяльність 03.01.2015.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 1163 «Про визначення державного підприємства, яке виконує функції національного органу стандартизації» функції НОС виконує ДП «УкрНДНЦ».

Детально з діяльністю НОС можна ознайомитись на офіційному веб-сайті ДП «УкрНДНЦ» (адреса: uas.org.ua).

Відповідно до Закону до основних повноважень НОС належить:
організація та координація діяльності щодо розроблення, прийняття, перевірки, перегляду, скасування та відновлення дії національних стандартів;
прийняття, скасування та відновлення дії національних стандартів;
підготовка та затвердження програми робіт з національної стандартизації;
координація діяльності технічних комітетів стандартизації;
видання національних стандартів;
формування та ведення національного фонду нормативних документів.

ДП «УкрНДНЦ» є провідною організацією в Україні в сфері стандартизації, яка визнана на національному, міжнародному та європейському рівнях.

ДП «УкрНДНЦ» представляє Україну в таких міжнародних та регіональних організаціях:
Міжнародній організації зі стандартизації (ISO);
Міжнародній електротехнічній комісії (IEC);
Європейському комітеті стандартизації (CEN);
Європейському комітеті стандартизації в галузі електротехніки (CENELEC);
Європейському інституті  телекомунікаційних стандартів (ETSI);
Міжрегіональній  асоціації стандартизації (Irsa-MAC-BASB).

ДП «УкрНДНЦ» розповсюджує офіційні копії національних нормативних документів:
на паперовому носії;
в електронному вигляді;
через інтернет-магазин (shop.uas.org.ua);
на індивідуальне замовлення.

Продаж міжнародних стандартів (ISO та IEC);  європейських стандартів (EN), розроблених CEN і CENELEC; стандартів країн-торгових партнерів України (ASTM та DIN) здійснюється відповідно до правил цих організацій, зокрема європейські стандарти розповсюджуються в рамках угоди з DIN, через продаж стандартів DIN EN.

ДП «УкрНДНЦ» надає можливість безкоштовно ознайомитись з стандартами у читальній залі Національного фонду нормативних документів.

ДП «УкрНДНЦ» має агентську мережу з 29 агентів із виготовлення та розповсюдження в України офіційних текстів національних стандартів на паперових носіях.

ДП «УкрНДНЦ» має виключне право на розповсюдження національних стандартів на електронних носіях та стандартів міжнародних і регіональних організацій стандартизації, національних стандартів інших країн.

Замовити стандарти можна, надіславши лист на адресу ДП «УкрНДНЦ», або скориставшись формою, розміщеною на офіційному веб-сайті.

Офіційний Каталог національних стандартів та кодексів усталеної практики (далі – Каталог) розміщено тільки на офіційному веб-сайті НОС. Каталог розміщено у вільному доступі та постійно актуалізується (оновлюється щомісяця).

Усі версії Каталогу, які розміщені на веб-сайтах інших організацій, та будь-яка інша інформація щодо національних стандартів, не має офіційного характеру.

Інститут підготовки фахівців ДП «УкрНДНЦ» (далі – ІПФ) проводить підвищення кваліфікації, підготовку та перепідготовку фахівців у сфері підтвердження відповідності, сертифікації, систем управління якістю, стандартизації, акредитації та метрології, а також, проводить корпоративні, онлайн та виїзні навчання персоналу. Напрями та плани навчання розміщено на офіційному веб-сайті у розділі «Інститут підготовки фахівців». 

ІПФ ДП «УкрНДНЦ» впровадив та підтримує систему управління якістю щодо надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації фахівців, яка відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2015.

ДП «УкрНДНЦ» здійснює видання фахового науково-технічного журналу «Стандартизація, сертифікація, якість» (далі – Журнал), який засновано в 1998 році.

На сторінках Журналу висвітлюються актуальні питання та результати досліджень складових інфраструктури якості, а саме: стандартизації, оцінки відповідності, метрології та метрологічної діяльності, ринкового нагляду, а також дослідження з підвищення ефективності систем управління.

Журнал призначений для фахівців різних галузей економіки, наукових працівників, викладачів, аспірантів, студентів відповідних спеціальностей. Також всі охочі мають змогу подати до публікації власні наукові статті (з дотриманням відповідних вимог).

Здійснити передплату Журналу можна за передплатним індексом 22567.

Також можна замовити добірку журналів за минулі роки в електронному вигляді на сайті інтернет-магазину

Контактні дані:
вул. Святошинська, 2, м. Київ, 03115
тел./факс: 452-33-96
електронна пошта: [email protected][email protected] (канцелярія)

Офіційний сайт: uas.org.ua

Інтернет-магазин: shop.uas.org.ua

Facebook.com/uas.org.ua

[email protected]

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json