Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Меню

Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2020 № 706 "Про затвердження Методики розрахунку концесійних платежів"

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Постанова Кабінету Міністрів України від 12.08.2020 № 706 "Про затвердження Методики розрахунку концесійних платежів" (далі – постанова), набрала чинності – 18.08.2020.

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економіки України.

3. Цілі прийняття акта

Основною метою прийняття постанови є затвердження нової редакції Методики, яка необхідна для практичної реалізації Закону України "Про концесію", та визнання такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 № 639 "Про затвердження Методики розрахунку концесійних платежів" та пунктів постанов Кабінету Міністрів України, якими до неї вносилися зміни.

Постановою затверджено Методику розрахунку концесійних платежів, яка  передбачає, що вибір способу розрахунку концесійного платежу здійснюється концесієдавцем самостійно з урахуванням сфери господарської діяльності, в якій буде здійснюватися концесійна діяльність, та за результатами проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства відповідно до висновку про доцільність прийняття рішення про здійснення державно-приватного партнерства у формі концесії.

Так, концесійний платіж визначається такими способами:

як частка (у відсотках) отриманого концесіонером чистого доходу від провадження концесійної діяльності;

як частка (у відсотках) вартості наданого об'єкта концесії, визначеної за результатами його ринкової оцінки;

як фіксований платіж, що може залежати від обсягів товарів, робіт чи послуг, які надаються концесіонером;

в іншій формі, що відповідає законодавству України.

Також, концесійний платіж може визначатися шляхом поєднання різних підходів до його розрахунку.

Методикою розрахунку концесійних платежів визначено способи та формули розрахунку концесійного платежу за результатами концесійного конкурсу або прямих переговорів.

Разом з цим, Методикою передбачено особливості визначення та встановлення концесійного платежу у разі створення (нового будівництва) концесіонером об'єкта концесії та у разі реалізації проектів, що здійснюються на умовах концесії щодо будівництва та подальшої експлуатації автомобільних доріг.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 30.08.2021 по 15.09.2021.

5. Тип відстеження (базове, повторне або періодичне)

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" шляхом збору та аналізу інформації центральних та місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (державні партнери/концесієдавці) та юридичні особи приватного права (приватні партнери/концесіонери), які виступають сторонами договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійного договору.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Протягом року після набрання чинності регуляторного акта розрахунок концесійних платежів відповідно до нової Методики не здійснювався.

Слід зазначити, що відповідно до концептуальних записок стосовно шести пілотних проектів з будівництва та експлуатації автомобільних доріг, проекти реалізовуватимуться на умовах державно-приватного партнерства;

по концесійному договору стосовно передачі в концесію майна державного підприємства "Херсонський морський торговельний порт" і майна державного підприємства "Адміністрація морських портів України" та концесійному договору стосовно передачі в концесію майна державного підприємства "Стивідорна компанія "Ольвія" і майна державного підприємства "Адміністрація морських портів України" об'єкти не передані, тому відрахувань концесійних платежів не відбувалося.

Водночас, слід зазначити, що станом на 01.01.2021 на засадах державно-приватного партнерства укладено 192 договори, з яких реалізується 39 договорів (29 - концесійних договорів, 6 - договорів про спільну діяльність, 4 - інші договори), 153 договорів не реалізується (118 - не виконується, 35 - розірвані / закінчився термін дії).

Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий.

Постанову опубліковано в Офіційному віснику України від 28.08.2020 (2020 р., № 67, стор. 470, стаття 2162, код акта 100456/2020), Урядовому кур'єрі від 18.08.2020 № 158 та оприлюднено на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.

9. Оцінка результатів реалізації акта та ступеня досягнення визначених цілей

Регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей та не потребує внесення змін чи доповнень.

Реалізація постанови врегульовує питання розрахунку концесійних платежів та відповідає нормам статті 34 Закону України "Про концесію". Це, у свою чергу, надає можливість забезпечити прогнозованість розрахунку концесійних платежів для концесіонерів та вибір способу розрахунку для концесієдавців, а також має позитивний вплив на ключові інтереси заінтересованих сторін, зокрема визначеність методики розрахунку концесійних платежів є позитивним для структурування та реалізації нових проектів, що здійснюються на умовах концесії.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json