Меню

Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства (28 липня 2020 року)

93-тє офіційне засідання Комітету СОТ  з питань сільського господарства, дату проведення якого було перенесено у зв’язку з поширенням пандемії COVID-19, відбулось 28 липня 2020 року в м. Женева (Швейцарська Конфедерація). Представники членів СОТ також мали можливість брати участь у засіданні через віртуальну платформу.

У зв’язку з обмеженим часом для проведення засідання до порядку денного було включено тільки питання огляду (у форматі запитань та відповідей) нотифікацій стосовно внутрішньої підтримки сільського господарства, експортних субсидій, тарифних квот, спеціальних сільськогосподарських захисних заходів, заборон і обмежень експорту тощо та запитів щодо специфічних торговельних занепокоєнь, порушених відповідно до статті 18.6 Угоди СОТ про сільське господарство.

У рамках підготовки до засідання українська сторона порушила питання стосовно:

можливого зниження В’єтнамом ввізних мит для окремої сільськогосподарської продукції;

підписання “фази 1” торговельно-економічної угоди між США та Китаєм, що, серед іншого, передбачає певні преференції у двосторонній торгівлі цих членів СОТ.

Під час засідання українська делегація також підтримала занепокоєння, висловлені делегаціями Австралії, Канади, США та інших членів СОТ стосовно політики Індії щодо торгівлі бобовими.

Своєю чергою українська сторона надала відповіді на запитання Бразилії і Таїланду  стосовно тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини.

Під час обговорення ініціативи окремих членів Кернської групи “Прозорість – дискусія щодо покращення моніторингу  сільськогосподарських  заходів, пов’язаних із COVID-19” члени обмінялись думками стосовно ролі Секретаріату СОТ у формуванні бази даних заходів стосовно сільськогосподарської продукції, запроваджених членами у відповідь на поширення пандемії COVID-19, можливого покращення наявних інструментів моніторингу і звітування про запроваджені заходи та необхідності підготовки ad hoc нотифікацій про заходи, які не охоплені вимогами щодо нотифікування. Українська сторона поінформувала про відсутність наразі заборон чи обмежень експорту сільськогосподарської продукції та висловила інтерес щодо подальшого обговорення згаданої ініціативи.

Учасники засідання погодили кандидатуру Марії Ескандор (Республіка Філіппіни) на посаду Голови Комітету.

Наступне засідання заплановане на вересень 2020 року.

Комітет СОТ з питань сільського господарства  орган у системі СОТ, підзвітний Раді з питань торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про сільське господарство, надання членам СОТ можливості консультуватися з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері сільського господарства.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json