Головна » Пріоритетні реформи » РОЗВИТОК ЕКСПОРТУ » Інформація для експортерів » Інформація щодо змін у торговельних режимах в країнах світу

Календар подій

07
Червня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Інформація щодо ринків курятини і риби Республіки Таджикистан
10.01.2019 | 16:05 | Департамент розвитку експорту

За інформацією Митної служби Таджикистану, на внутрішньому ринку країни відчувається брак курятини та риби. Керівник Митної служби Таджикистану Х.Карімзода заявив, що місцеві виробники курятини можуть забезпечити потреби внутрішнього ринку лише на 10%. У першому півріччі 2018 р. у Таджикистані було вироблено всього 0,9 тис. тон курятини.

За експертними оцінками, населення Таджикистану вживає приблизно 65 тис. тон курячого м'яса на рік. При цьому, на тлі поступового покращення економічної ситуації в Таджикистані та зростання купівельної спроможності населення очікується збільшення попиту на курятину, м'ясо і рибу. Крім цього, імпортована курятина є основною сировиною для виготовлення ковбас в Таджикистані.

На сьогодні Таджикистан імпортує куряче м'ясо переважно із США, Росії, Бразилії та Туреччини. У 2018 році митні органи Таджикистану не фіксували імпорту курятини з України.

Крім того, для задоволення потреб населення в продовольстві Уряд Таджикистану вживає заходів для збільшення вилову риби. Проте риба місцевого вилову коштує на 40% дорожче за імпортну. Роздрібна ціна імпортованої риби коливається близько 20-22 сомоні за 1 кг., в той час як риба місцевого улову - 30-40 сомоні (1 дол. США становить 9,42 сомоні станом на 20.12.2018 року).


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json