Міністерство економіки України

Меню

Огляд торговельної політики Республіки Перу

Під час проведення п’ятого Огляду торговельної політики Республіки Перу у Світовій організації торгівлі члени цієї міжнародної організації мали можливість ознайомитися із змінами економічного, торговельного та інвестиційного режиму Перу за останні шість років, порушити запитання щодо торговельної політики цієї країни та отримати письмові відповіді від Перу.

У відповідному засіданні Органу СОТ з огляду торговельної політики, що проходило 22 та 24 жовтня 2019 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація), взяли участь представники 35 делегацій, у тому числі і від України.

Перу є однією з країн Латинської Америки, що демонструють високі темпи економічного зростання. У період між попереднім оглядом у 2013 році економіка Перу продовжувала зростати, і така тенденція спостерігається вже протягом останніх двадцяти років. Рівень щорічного зростання реального ВВП становив у середньому 4 відсотки за період між оглядами, показник ВВП на душу населення збільшився з 6,4 тис. доларів США у 2012 році до 6,9 тис. доларів США у 2018 році. Стабільність макроекономічної ситуації, стійкий внутрішній попит, зниження рівня бідності та зростання доходів населення посилювали тенденції розвитку та забезпечували позитивну динаміку економічних та соціальних показників. Водночас викликами для економіки Перу залишаються проблеми бідності, необхідність покращення державного управління та збільшення обсягів інвестування в інфраструктуру, підвищення рівня конкурентоспроможності.

Перу має досить відкриту економіку, що характеризується низьким рівнем ставок ввізних мит та незначною кількістю обмежень для міжнародної торгівлі. За період між оглядами середня MFN ставка ввізних мит, що застосовується Перу, знизилася з 3,2 відсотка у 2013 році до 2,2 відсотка у 2019 році – це один із найнижчих рівнів ставок ввізних мит серед членів СОТ.

Торгівля відіграє важливу роль для економіки Перу (співвідношення обсягів експорту та імпорту до ВВП становило 48 відсотків у 2018 році). Понад 60 відсотків експорту Перу становить продукція гірничодобувної промисловості (мідь – 31,2 відсотка загального обсягу експорту товарів у 2018 році, золото – 14,8 відсотка). Частка сільськогосподарської продукції у структурі експорту товарів зросла у 2018 році до 19,1 відсотка з 15,2 відсотка у 2012 році. Перу експортує виноград, авокадо, каву, чорницю, спаржу, манго, какао і продукти його переробки, а також цитрусові. В загальній структурі імпорту домінують промислові товари, серед яких найбільшу питому вагу мають машини та транспортне обладнання, а також хімічна продукція. Основними торговельними партнерами Перу є Китай, США та ЄС (у 2018 році на ці країни припадало 59,4 відсотка загального експорту та 55,8 відсотка загального імпорту товарів).

Учасники засідання високо оцінили дотримання Перу своїх міжнародних зобов’язань у напрямі лібералізації торгівлі, досягнення стійкого економічного зростання, відкритість інвестиційного режиму та сектору послуг, реалізацію економічної політики, що передбачає зниження ставок ввізних мит, сприяння та диверсифікацію експорту, а також заходи із підвищення продуктивності та конкурентоспроможності. Було також відзначено підтримку Перу багатосторонньої торговельної системи та активну участь у діяльності СОТ, у тому числі у реалізації таких спільних ініціатив, як електронна комерція, сприяння участі малих і середніх підприємств та жінок у міжнародній торгівлі. Зазначалося і про активність Перу в укладенні нових угод про вільну торгівлю (за період між оглядами Перу було підписано 5 нових угод, у тому числі багатосторонню угоду між Великою Британією та Перу, Колумбією і Еквадором).

Також члени СОТ вітали ратифікацію Перу Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі і зазначали про заходи, що успішно реалізуються у цій сфері, зокрема удосконалення механізму “єдиного вікна” та покращення логістичних процесів у міжнародній торгівлі, спрощення адміністративних формальностей та створення Національного комітету Перу з питань спрощення процедур торгівлі.

Під час обговорення заходів торговельної політики, які, на думку членів СОТ, потребують подальшого удосконалення та змін, зазначалося про особливості оподаткування національних алкогольних напоїв, зокрема піско; вимоги щодо маркування упаковок харчових продуктів; заборону використання генетично модифікованих організмів; процедуру сертифікації імпорту готових харчових продуктів тваринного походження. Члени СОТ також ставили запитання щодо політики Перу у сфері стандартизації та акредитації. Деякі учасники висловлювали занепокоєння щодо застосування Перу системи регулювання цін на окремі види сільськогосподарської продукції (рис, цукор, кукурудзу та деякі види молочної продукції).

Всього Перу було завчасно отримано 380 письмових запитань, і майже на всі запитання члени СОТ отримали відповіді до початку засідання.

Від України було також підготовлено письмові запитання до Перу, про які було зазначено у виступі представника української сторони під час засідання, та отримано відповіді.

Довідково: Україною порушувалися питання щодо нового законодавства Перу про спрощення процедур міжнародної торгівлі, ефективності системи регулювання цін на деякі види сільськогосподарської продукції, використання земель сільськогосподарського призначення, механізму відшкодування мита, заходів підтримки та стимулювання експорту, національної політики інтелектуальної власності тощо.

Закриваючи засідання, Глава Органу СОТ з огляду торговельної політики відзначив готовність Перу до діалогу з торговельними партнерами стосовно питань, які викликали занепокоєння, та закликав Перу до продовження реалізації економічної та торговельної політики та реформ, спрямованих на закріплення позитивних результатів, досягнутих у період між оглядами, забезпечення подальшого економічного зростання, підвищення продуктивності та конкурентоспроможності, подолання існуючих викликів.

З більш детальною інформацією щодо Огляду можна ознайомитися на офіційному веб-сайті СОТ за посиланням, де також є доступними для завантаження звіти, підготовлені Урядом Республіки Перу та Секретаріатом СОТ (документи WT/TPR/G/393 і WT/TPR/S/393), та інші матеріали щодо торговельної політики Перу.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json