Міністерство економіки України

Мінекономіки нагадує про можливість використання процедури оглядів торговельної політики, що проводяться в рамках СОТ

Огляд торговельної політики членів Світової організації торгівлі – це корисний інструмент для пошуку та отримання інформації про умови торгівлі на міжнародних ринках, особливості економічної, торговельної та інвестиційної політики членів СОТ, а також можливість порушувати запитання, які становлять торговельний інтерес для країн.

Відповідно до уточненого розкладу, у 2020 році огляди торговельної політики будуть проходити такі члени СОТ, як Таїланд, Індонезія, Зімбабве, Спеціальний адміністративний район Аоминь (Макао) Китайської Народної Республіки.

Згідно з встановленою процедурою на засіданнях Органу СОТ з огляду торговельної політики обговорюються два основні документи – звіти, підготовлені Секретаріатом СОТ та урядами членів СОТ, які проходять процедуру огляду. Зазначені документи містять детальну інформацію про торговельний режим країн, які проходять огляд, включаючи особливості нормативно-правового регулювання, умови експорту/імпорту товарів та послуг і т. д., що може бути корисним і для експортерів.

Після розповсюдження зазначених звітів члени СОТ, у тому числі і Україна, мають можливість направляти письмові запитання та отримувати відповіді безпосередньо від країни, що проходить процедуру огляду. Запитання та відповіді також обговорюються під час засідання, а після його завершення через деякий час публікуються на офіційному сайті СОТ. Звіти стають доступними для громадськості вже на другий день засідання.

При цьому зазначаємо, що в Експортній стратегії України (“дорожній карті” стратегічного розвитку торгівлі) на 2017 - 2021 роки, схваленій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1017-р, Таїланд та Індонезію віднесено до ринків у фокусі, на яких українські виробники мають значний потенціал для експорту продукції.

З метою підготовки до оглядів торговельної політики зазначених країн Мінекономіки розроблено анкети-опитувальники, заповнивши які підприємства, установи, організації та інші зацікавлені особи можуть також долучитися до цього процесу та сформулювати можливі запитання. Заповнені анкети-опитувальники будуть опрацьовані Мінекономіки та враховані у процесі підготовки консолідованого формату запитань, що направлятимуться до Секретаріату СОТ в офіційному порядку від України.

За наступними посиланнями доступні анкети-опитувальники, розроблені до оглядів торговельної політики:

•        Таїланду (огляд заплановано на 24 та 26 листопада 2020 року);

•        Індонезії (огляд заплановано на 9 та 11 грудня 2020 року);

•        Таджикистану (дата проведення огляду уточнюється) .

У разі зацікавленості, запитання, на які було б доцільно отримати відповіді членів СОТ під час проведення оглядів їх торговельної політики, пропонуємо завчасно направляти до Мінекономіки шляхом заповнення згаданих анкет-опитувальників або на електронну адресу [email protected].

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json