Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі в роботі засідання Комітету СОТ з питань застосування санітарних та фітосанітарних заходів (5-6 листопада 2020 року)

5-6 листопада 2020 року у віртуальному форматі відбулось офіційне засідання Комітету з санітарних та фітосанітарних заходів (далі – Комітет).

У рамках засідання також було проведено:

  • спеціальну сесію присвячену 25-й річниці укладення Угоди  про застосування СФЗ (далі – Угода), під час якої було підкреслено важливість Угоди у встановлені міжнародно визнаних принципів застосування санітарних та фітосанітарних заходів у торгівлі, проаналізовано переговорний процес щодо імплементації положень Угоди та роль Комітету у сприянні вирішення торговельних занепокоєнь між членами СОТ;
  • тематичну сесію щодо програм добровільного забезпечення гарантій третіх сторін, у рамках якої було здійснено обмін інформацією між членами щодо застосування відповідної практики;
  • інформаційну сесію Всесвітньої організації захисту тварин, під час якої було представлено нові публікації ”Забезпечення безпечної торгівлі тваринами та продуктами тваринного походження” та "Необхідні компетенції ветеринарних служб для міжнародної торгівлі".

На засіданні Комітету загалом було розглянуто 39 торговельних занепокоєнь, з яких 19 обговорювались вперше. Обговорення занепокоєнь стосувалось заходів, пов'язаних з COVID-19 та їх впливом на торгівлю, обмеження імпорту та застосування процедур ухвалення для імпорту продукції тваринного та рослинного походження, оцінки ризику шкідників, заходів членів щодо перегляду максимально допустимих рівнів залишків пестицидів для окремих речовин,  вимог до сертифікатів на продукти харчування, отримані з генетично-модифікованих рослин тощо.

Українською стороною було порушено торговельні занепокоєння до:

Китайського Тайбею щодо відсутності прогресу у здійсненні оцінки фітосанітарного ризику, що передує імпорту свіжих овочів та фруктів;

КНР, ЄС та Казахстану щодо існуючих обмежень на імпорт продукції птахівництва з України, пов'язаних з пташиним грипом.

З метою інформування членів СОТ про діяльність у сфері санітарного та фітосанітарного регулювання українською стороною було надано інформацію про затвердження нових форм міжнародних сертифікатів для імпорту продукції тваринного і рослинного походження.

На  занепокоєння Бразилії щодо заходів України, які стосуються обмеження ввезення продукції із свинини у зв’язку з реєстрацією на території Бразилії випадків класичної чуми свиней, українська сторона зазначила про готовність до активного співробітництва з метою перегляду запроваджених обмежень.

У рамках Комітету також відбулось перше засідання Робочої групи з процедур ухвалення, робота якої спрямована на посилення впровадження зазначених процедур з метою сприяння міжнародній торгівлі та забезпечення належного рівня санітарного та фітосанітарного захисту країни-імпортера. Робота групи координується представниками Канади та Парагваю. На початковому етапі планується розгляд питань, що стосуються забезпечення прозорості процедур ухвалення та усунення невиправданих затримок при імпорті продукції. Наразі до робочої групи приєднались 24 члени СОТ, у тому числі й Україна.

Крім того, було обговорено проєкт  Декларації до 12-ої Конференції міністрів СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів, спрямованої на зменшення зростаючого тиску на міжнародне виробництво та торгівлю сільськогосподарською продукцією. Члени СОТ, що висловили підтримку зазначеному документу (наразі це 21 країна) підкреслили, що пандемія COVID-19 сприяла визнанню необхідності скоординованих дій для подолання глобальної кризи та використанню регуляторних інструментів, передбачених Угодою, для вирішення цих проблем науково обґрунтованими методами.

Проведення наступного засідання Комітету заплановане  25-26 березня 2021 року.

Комітет СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходів, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов’язаних із виконанням зобов’язань у СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json