Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі в засіданні Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (12-13 лютого 2019 року)

У м. Женева, Швейцарська Конфедерація, 12-13 лютого 2019 року відбулося офіційне засідання Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (далі – Комітет), участь у якому взяли представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Відповідно до порядку денного засідання Комітету його учасники розглянули нотифікації членів СОТ (16 нотифікацій), подані відповідно до вимог Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі (далі – Угода).

Секретаріатом Комітету проінформовано про стан ратифікації членами СОТ згаданої Угоди, нотифікації її окремих положень за категоріями В та С та наголошено щодо дотримання термінів подання відповідних нотифікацій.

Крім того, під час засідання Комітету значну увагу було приділено обміну досвідом з питань імплементації положень Угоди. Так, делегації Японії та Австралії  проінформували про запроваджені механізми видачі попередніх рішень з питань класифікації товарів, визначення країни походження та застосування критеріїв обчислення митної вартості. Досвідом функціонування Національного комітету з питань спрощення процедур торгівлі поділилися делегації Республіки Коста-Ріки, Пакистану, Королівства Таїланду, зосередивши увагу на його структурі, а також окресливши коло питань, що входять до повноважень Комітету.

В рамках Комітету представниками української делегації зроблено заяву щодо недотримання Російською Федерацією своїх зобов’язань стосовно свободи транзиту. Зокрема, учасників засідання було проінформовано про запровадження нових обмежувальних заходів в частині заборони ввезення окремих товарів на територію Російської Федерації, що проходять транзитом через територію Україну з третіх країн, що є членами СОТ.

Подібні заходи, на думку української сторони, суперечать положенням статей V:6 ГАТТ 1994 та 11.4 Угоди про спрощення процедур торгівлі та, як наслідок, створюють додаткові перешкоди для транзиту.

Учасники засідання Комітету обговорили проблемні питання щодо імплементації окремих положень Угоди, висловили побажання щодо продовження практики огляду програм технічної допомоги, спрямованої на підтримку та розвиток потенціалу членів, а також співпраці із донорськими організаціями.

Довідково. Комітет СОТ з питань спрощення процедур торгівлі – орган в системі СОТ, головне завдання якого полягає у здійсненні контролю за дотриманням  положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, розробленні процедури обміну між членами СОТ відповідною інформацією та найкращою практикою, забезпечення отримання наявних  найкращих рекомендацій від міжнародних організацій в галузі сприяння торгівлі  щодо імплементації та адміністрування Угоди, підтримання та обговорення окремих питань за цією Угодою з метою прискореного досягнення взаємовигідного їх вирішення.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json