Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Корпоративне управління та реформування державної власності / Управління державною власністю / Об'єкти державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави
Меню

Порядок формування переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави

Перелік об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави затверджує Кабінет Міністрів України відповідно до Закону України "Про управління об’єктами державної власності".

Критерії віднесення об’єктів державної власності до таких, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 999.

До стратегічних належать суб’єкти господарювання державного сектору економіки, які відповідають одному або кільком критеріям.

Суб’єктами господарювання державного сектора економіки є суб’єкти, що діють на основі лише державної власності, а також суб’єкти, державна частка у статутному капіталі яких перевищує 50 % чи становить величину, яка забезпечує державі право вирішального впливу на господарську діяльність цих суб’єктів (частина друга статті 22 Господарського кодексу України).

Порядок подання та розгляду пропозицій щодо формування переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затверджено наказом Мінекономіки від 03.12.2010 № 1546, який зареєстрований в Мін’юсті 23.12.2010 за № 1325/18620.

Відповідно до вимог Порядку пропозиції щодо включення (виключення) об’єктів до (з) переліку подаються уповноваженим органом управління за підписом керівника з відповідними обґрунтуваннями щодо кожного підприємства окремо.

Обґрунтування щодо включення (виключення) об’єктів до (з) переліку повинні містити інформацію уповноваженого органу управління про відповідність (невідповідність) діяльності підприємств критеріям та інформацію щодо впливу підприємств на діяльність підприємств відповідної галузі економіки, на галузь у цілому та на підприємства інших галузей економіки. 

Порядком визначений перелік документів, які надає Мінекономрозвитку  уповноважений орган управління для підтвердження відповідності (невідповідності) діяльності підприємства критеріям.

У разі невідповідності одержаних пропозицій вимогам Порядку Мінекономрозвитку в місячний строк письмово повідомляє уповноважений орган управління про відмову в унесені запропонованих змін до переліку.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json