Меню

Інформація щодо участі в роботі засідання Комітету СОТ з регіональних торговельних угод (19-20 листопада 2018 року)

19-20 листопада 2018 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось чергове засідання Комітету СОТ з регіональних торговельних угод (далі – Комітет).

У рамках засідання Комітету основним питанням порядку денного був розгляд фактологічної презентації Угоди про Євразійський економічний союз (документи WT/REG358/1 та WT/REG358/2). Українська делегація спільно з членами Комітету взяла участь в обговоренні зазначених документів, а також відповідей учасників Угоди ЄАЕС на запитання членів СОТ, в т.ч. України, щодо положень Угоди (документ WT/REG358/3).

Основні питання, що цікавили учасників засідання, стосувалися застосування заходів торгівлі між різними членами ЄАЕС у таких сферах, як технічні бар'єри в торгівлі, ліцензування імпорту, санітарні та фітосанітарні заходи, транзит товарів.

Базуючись на інформації, наданій членами ЄАЕС на запитання української сторони щодо окремих положень Угоди про Євразійський економічний союз, українською делегацією було зазначено основні системні занепокоєння щодо політики членів ЄАЕС у застосуванні санітарних та фітосанітарних заходів, технічних бар’єрів в торгівлі, транзиту товарів, забезпечення прозорості заходів технічного регулювання, а також привернуто увагу членів СОТ до певних розбіжностей у законодавстві ЄАЕС з питань торговельного захисту, яке на думку української сторони, не відповідає угодам СОТ.

Наприкінці засідання секретаріатом Комітету СОТ було надано детальну інформацію про технічну допомогу у 2018 році та заплановані дії на 2019 рік.

Довідково: Комітет з регіональних торговельних угод - орган в системі СОТ, завданням якого є розгляд регіональних  угод у сфері торгівлі. Також Комітет уповноважений проводити обговорення наслідків угод для багатосторонньої торговельної системи.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json