Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Умови праці / Трудові відносини в умовах воєнного стану
Щодо використання строкових трудових договорів в умовах воєнного стану
14.03.2022 | 11:05 | Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці.

Внаслідок бойових дій, які йдуть на території нашої Батьківщини нанесено суттєву шкоду бізнесу, порушено систему організації та управління підприємницькою діяльністю, спричинено вимушену евакуацію та переміщення людей в безпечні регіони України або закордон.

Вищезазначені події можуть спричинити кадровий дефіцит та брак робочої сили внаслідок відсутності в штаті підриємств, установ та організацій відповідних фахівців, які формально ще перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, проте не можуть фактично бути залучені до діяльності таких підриємств, установ та організацій.

З метою оптимізації діяльності суб’єктів господарювання в умовах воєнного стану, надаємо роз’яснення щодо можливості укладення роботодавцями строкових трудових договорів.

Відповідно до статті 23 КЗпП трудовий договір може бути:

1) безстроковим, що укладається на невизначений строк;

2) на визначений строк, встановлений за погодженням сторін;

3) таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Указом Президента України від 24.04.2022 №64/2022 (далі – Указ) в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

На нашу думку роботодавці з метою оперативного залучення нових працівників до виконання роботи, а також усунення кадрового дефіциту та браку робочої сили, в тому числі внаслідок фактичної відсутності працівників, які внаслідок бойових дій евакуювалися в іншу місцевість, перебувають у відпустках, простої, тимчасово втратили працездатність або доля яких тимчасово невідома, можуть укладати з новими працівниками строкові трудові договори на період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2