Головна / Діяльність / Умови праці / Трудові відносини в умовах воєнного стану
Меню

Щодо використання строкових трудових договорів в умовах воєнного стану

Внаслідок бойових дій, які йдуть на території нашої Батьківщини нанесено суттєву шкоду бізнесу, порушено систему організації та управління підприємницькою діяльністю, спричинено вимушену евакуацію та переміщення людей в безпечні регіони України або закордон.

Вищезазначені події можуть спричинити кадровий дефіцит та брак робочої сили внаслідок відсутності в штаті підриємств, установ та організацій відповідних фахівців, які формально ще перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, проте не можуть фактично бути залучені до діяльності таких підриємств, установ та організацій.

З метою оптимізації діяльності суб’єктів господарювання в умовах воєнного стану, надаємо роз’яснення щодо можливості укладення роботодавцями строкових трудових договорів.

Відповідно до статті 23 КЗпП трудовий договір може бути:

1) безстроковим, що укладається на невизначений строк;

2) на визначений строк, встановлений за погодженням сторін;

3) таким, що укладається на час виконання певної роботи.

Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Указом Президента України від 24.04.2022 №64/2022 (далі – Указ) в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

На нашу думку роботодавці з метою оперативного залучення нових працівників до виконання роботи, а також усунення кадрового дефіциту та браку робочої сили, в тому числі внаслідок фактичної відсутності працівників, які внаслідок бойових дій евакуювалися в іншу місцевість, перебувають у відпустках, простої, тимчасово втратили працездатність або доля яких тимчасово невідома, можуть укладати з новими працівниками строкові трудові договори на період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json