Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі в засіданні Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (26 червня 2018 року)

У м. Женева, Швейцарська Конфедерація, 26 червня 2018 року відбулося офіційне засідання Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (далі – Комітет), участь у якому взяв представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Згідно з порядком денним засідання Комітету розглядались нотифікації членів СОТ, подані відповідно до вимог Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі (далі – Угода).

Під час засідання Комітету, серед іншого, розглядалася нотифікація України G/TFA/N/UKR/1/Add.1 від 22.05.2018, подана згідно із статтею 16 Угоди, щодо імплементації положень Угоди, визначених за категоріями В та С.

Під час засідання Комітету було розглянуто інформацію делегації США щодо важливості імплементації статті 2 Угоди стосовно можливості надання коментарів, інформування до набрання чинності щодо запропонованих нових або змін до існуючих законів та забезпечення проведення регулярних консультації. Учасники засідання підтримали заяву США, наголосивши, зокрема, що імплементація зазначених положень допоможе не лише великим компаніям, але й значною мірою малому та середньому бізнесу.

Делегація Сполучених Штатів Америки у відповідності до статті 22 Угоди поінформувала учасників засідання Комітету щодо підтримки та допомоги для розвитку потенціалу, наданої іншим країнам протягом 2016 року.

Учасниками засідання Комітету було приділено значну увагу обміну проблемними питаннями стосовно імплементації окремих положень Угоди, а також висловлено побажання щодо продовження практики огляду програм технічної допомоги, спрямованої на підтримку та розвиток потенціалу членів, а також співпраці із донорськими організаціями.

Секретаріатом СОТ було поінформовано про приєднання до Угоди в червні 2018 року Республіки Уганда, кількості поданих країнами-членами СОТ нотифікацій положень Угоди за категоріями А, В та С, наведено інфографіку щодо вже імплементованих положень Угоди, а також тих, що найбільше потребують технічної допомоги та визначені найскладнішими для імплементації.

Довідково. Комітет СОТ з питань спрощення процедур торгівлі – орган в системі СОТ, головне завдання якого полягає у здійсненні контролю за дотриманням  положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі, розробленні процедури обміну між членами СОТ відповідною інформацією та найкращою практикою, забезпечення отримання наявних  найкращих рекомендацій від міжнародних організацій в галузі сприяння торгівлі  щодо імплементації та адміністрування Угоди, підтримання та обговорення окремих питань за цією Угодою з метою прискореного досягнення взаємовигідного їх вирішення.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json