Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі у засіданні Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (березень, 2021)

3 березня 2021 року відбулося чергове засідання Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (далі – Комітет).

Відповідно до порядку денного учасниками засідання було розглянуто низку питань, пов'язаних з процесом нотифікації та імплементації положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі (далі - Угода).

Під час розгляду нотифікацій, в тому числі й від України про перенесення кінцевих дат імплементації окремих положень Угоди у відповідності до статті 17, делегацією США було виголошено заперечення щодо прийняття такої нотифікації через недотримання термінів завчасного нотифікування, а також занепокоєння, викликане необхідністю внесення можливих змін до тексту Угоди через коригування термінів імплементації зобов’язань. Таку позицію підтримала й делегація Японії.

У свою чергу, представник України поінформував учасників засідання про те, що заходи, термін імплементації яких запропоновано подовжити, спрямовані на удосконалення вже існуючих процедур пост-митного аудиту та транзиту товарів.

Представник ЄС, зі своєї сторони, відмітив про відсутність потреби в обговоренні на Комітеті згаданої нотифікацій, оскільки положення статті 17.2 Угоди не передбачають схвалення запиту Комітетом у разі, якщо додатковий час для імплементації не перевищує 18 місяців.

Голова Комітету відмітив прагнення України та інших членів СОТ щодо дотримання одного з найважливіших принципів Угоди – транспарентності та запропонував продовжити обговорення цього питання під час неформальних зустрічей через неможливість досягнення консенсусу.

Відповідно до порядку денного Секретаріатом СОТ поінформовано учасників засідання щодо прогресу в ратифікації та нотифікації Угоди членами СОТ, а також щодо заходів окремих країн, спрямованих на покращення умов для здійснення міжнародної торгівлі в умовах пандемії Covid-19.

У ході засідання Голова Комітету наголосив на необхідності опрацювання питання щодо започаткування процесу огляду функціонування та імплементації Угоди відповідно до статті 23.1.6 (через 4 роки з моменту набрання чинності Угодою). Водночас висловлено припущення, що механізм перегляду віддзеркалюватиме структуру самої Угоди й складатиметься з трьох розділів: положення Угоди; особливі режими для країн-членів, що розвиваються, та найменш розвинених країн-членів; інституційні домовленості та прикінцеві положення. В зв'язку з цим запропоновано членам Комітету надсилати відповідні пропозиції.

Делегація США виступила з ініціативою щодо зміни процедури перегляду нотифікацій членів СОТ, поданих у відповідності з положеннями Угоди. Зокрема, було запропоновано не вносити до порядку денного засідання пункт щодо розгляду нотифікацій відповідно до статті 15 Угоди як такий, що втратив свою актуальність. Натомість зосередити увагу на тих нотифікаціях, які не були подані до Секретаріату СОТ чи подані невчасно. Пропозиція, в цілому, отримала підтримку, проте не була схвалена через заперечення з боку Шрі-Ланки.

Наступне засідання Комітету відбудеться в квітні 2021 року.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json