13-15 липня 2022 року відбулось чергове офіційне засідання Комітету з питань технічних бар’єрів в торгівлі (далі – Комітет) під головуванням новообраного Голови п. Анвара Хусейна Шаіка (Індія).
На засіданні було обговорено 80 торговельних занепокоєнь, 13 з яких було порушено вперше. Значна кількість нових занепокоєнь стосувалась питань цифрових технологій (технічне регулювання обладнання мережевих технологій п'ятого покоління (5G), зазначення QR-кодів на етикетках енергоефективності, вимоги до тестування та сертифікації телекомунікаційних систем), питань, пов’язаних з впливом на навколишнє середовище (вимоги до пакування, стандарти енергозбереження та заборона використання окремих токсичних речовин), технічного регулювання транспортних засобів, вимог до маркування алкогольних напоїв, а також норм безпеки та технічного регулювання дитячої косметичної продукції.
Під час засідання Комітету представник України поінформував про здійснення діяльності у сфері технічного регулювання в умовах війни відповідними центральними органами та призначеними органами з оцінки відповідності. Низка членів СОТ, серед яких ЄС, Велика Британія, Канада, Австралія, США, Нова Зеландія, Японія, Республіка Корея, Швейцарія та Коста-Ріка засудили військову агресію та незакононні дії рф в Україні, висловили солідарність і підтримку народові України та готовність протидіяти порушенням рф норм міжнародного права.
У рамках Комітету була також проведена тематична сесія щодо здійснення членами СОТ діяльності з підтримки участі ММСП у міжнародній торгівлі, на якій було зазначено про можливості реалізації положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі та використання онлайн платформи Trade4MSMEs для сприяння залученню ММСП у торговельну систему.
Членами СОТ також було досягнуто прогресу в розробці керівних принципів, які допоможуть регулюючим органам визначити, які процедури оцінки відповідності слід застосовувати в ситуаціях, коли ризики, пов’язані з продукцією, різні.
Загалом значна частина проведених заходів в рамках Комітету була присвячена тематиці забезпечення прозорості у сфері технічного регулювання. Так було офіційно започатковано роботу оновленої платформи “ePing SPS&TBT Platform”, яка тепер доповнена мобільним додатком для забезпечення доступу до відповідних повідомлень, проведено окрему тематичну сесію з питань прозорості, представлено звіт та план роботи Робочої групи з питань прозорості.
Проведення наступного засідання Комітету планується 16-18 листопада 2022 року.
Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сферах технічних бар'єрів у торгівлі.
Члени СОТ використовують механізм внесення торговельних проблем на розгляд Комітету ТБТ у випадках, коли не вдається врегулювати питання шляхом двосторонніх консультацій. Також привертається увага всіх членів СОТ до можливих порушень зобов’язань за Угодою ТБТ, і використовується можливість залучення інших заінтересованих членів організації для підтримки та впливу на невиправдані технічні бар’єри у торгівлі.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |