Ключовим інструментом здійснення реформ в Україні за підтримки НАТО були Річні національні програми співробітництва Україна-НАТО (РНП), які з 2009 року замінили цільовий річний план дій Україна-НАТО.
За результатами Саміту НАТО, який відбувся у м. Вільнюсі 11-12 липня 2023 року (офіційне Комюніке глав держав), введено поняття “адаптована Річна національна програма”, документ, який визначений Союзниками як основний механізм оцінки досягнення критеріїв, необхідних для набуття Україною членства в НАТО.
Адаптована Річна національна програма (аРНП) – ключовий національний політичний документ, що містить чіткі узгоджені пріоритети євроатлантичної інтеграції України, визначає завдання, необхідні для забезпечення їх ефективної планомірної реалізації та конкретні індикатори в оцінці успішності виконання відповідних завдань.
Основна увага в аРНП сфокусована на завданнях подальшого посилення спроможностей сектору безпеки і оборони України та підвищення взаємосумісності з НАТО. Крім того, до відповідного компонента аРНП інтегровано виконання Дорожньої карти взаємосумісності, а також скоординовано проекти технічної і дорадчої підтримки Комплексного пакета допомоги з пріоритетами аРНП.
Програма містить п’ять базових розділів:
- політичні та економічні питання;
- оборонні та військові питання;
- ресурсні питання;
- питання безпеки;
- правові питання.
АРНП на 2025 рік затверджена Протокольним рішенням Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України від 24 січня 2025 року і є допоміжним інструментом підготовки України до прискореного проходження переговорів щодо вступу в НАТО.
Участь Мінекономіки у реалізації аРНП
Відповідно до переліку виконавців аРНП на 2025 рік за здійснення заходів у рамках Цілі 4 “Економічна безпека і відновлення України” Мінекономіки визначено головним виконавцем таких завдань Цілі 4, як:
1) відновлення економічної стійкості України шляхом реалізації у 2025 році Стратегії економічної безпеки України на період до 2025 року, схваленої рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 11 серпня 2021 року, введеним в дію Указом Президента України від 11 серпня 2021 року № 347;
2) нарощування національних спроможностей у сфері розмінування (гуманітарного розмінування) шляхом виконання заходів, запланованих на 2025 рік, Операційного плану заходів з реалізації у 2024–2026 роках Національної стратегії протимінної діяльності на період до 2033 року.
Окрім цього Мінекономіки в якості співвиконавця бере участь у реалізації низки Цілей аРНП на 2025 рік, зокрема забезпеченні функціонування системи протимінної діяльності в Україні під загальним керівництвом Міністерства оборони, посиленні спроможностей у сфері протимінної діяльності у рамках Комплексного пакету допомоги НАТО для України, забезпеченні функціонування інформаційно-комунікаційної системи у сфері державного експортного контролю, забезпеченні доступу ветеранів до програм перекваліфікації та підтримки підприємництва тощо.
Загальну координацію та моніторинг виконання Міністерством економіки України завдань в рамках реалізації адаптованої Річної національної програми на 2025 рік здійснює департамент економіки безпеки і оборони.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |