Міністерство економіки України

Українська делегація взяла участь у засіданні Комітету ВОІВ з розвитку та інтелектуальної власності

Українська делегація на чолі з заступником Міністра економіки України Віталієм Кіндратівим узяла участь у засіданні Комітету ВОІВ з розвитку та інтелектуальної власності.

Зв’язок між інтелектуальною власністю та Цілями сталого розвитку, зусилля та проєкти на виконання Порядку денного Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) з розвитку, а також питання офісів інтелектуальної власності в умовах кризи стали предметом обговорення на 32-й сесії Комітету ВОІВ з розвитку та інтелектуальної власності (CDIP) у Женеві, в якому брала участь українська делегація, яку очолює заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Цьогорічний Всесвітній день інтелектуальної власності був присвячений Цілям сталого розвитку і їх нерозривному зв’язку з інноваціями та ІВ. 

«Загрози глобальній безпеці, продовольству, енергетиці, екології та навіть ядерна криза, що виникла невдовзі після початку війни російської федерації проти України, надають абсолютно нового значення цінностям сталого розвитку», - на цьому наголосив Віталій Кіндратів у своєму зверненні на початку засідання CDIP.

Українська делегація звернула увагу Секретаріату ВОІВ та держав-членів Комітету на знецінення усіх їх зусиль на досягнення Цілей сталого розвитку через війну рф проти України, та окреслила колосальні збитки для глобальної безпеки, продовольчої безпеки, енергетики та екології, в тому числі ядерної безпеки.

«7 квітня один з шести реакторів Запорізької атомної електростанції став безпосередньою мішенню в ході військових дій і був атакований російським безпілотником. Кожне відключення електроенергії в Україні - це серйозна загроза ядерної аварії… Росія продовжує руйнувати інфраструктуру України, тероризувати її народ і позбавляти його засобів до існування», - зазначив Віталій Кіндратів.

Українська делегація заявила, що російська федерація має понести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних діянь, включаючи відшкодування шкоди, пов'язаної з втратами української системи інтелектуальної власності, і що Росія має бути позбавлена будь-яких привілеїв та почестей в рамках ВОІВ. Зокрема наголосивши на імперативності закриття Зовнішнього офісу ВОІВ у Москві.

Заяву України підтримали представники делегацій Молдови (від імені Регіональної групи CEBS), Нідерландів (від імені Регіональної групи Б, розвинених країн), Бельгії (від імені Європейського Союзу) та Сполучених Штатів Америки, які закликали росію припинити військову агресію та дотримуватись принципів та Статуту ООН, а також підтримали Секретаріат ВОІВ у його заходах з підтримки України, її системи інтелектуальної власності, інноваційного та креативного секторів.

Також Порядком денним 32-ї сесії CDIP передбачено обговорення пропозиції проєкту, поданого Великою Британією, «Зміцнення потенціалу національних офісів інтелектуальної власності в умовах кризи» (документ CDIP/32/6), який передбачає заходи з управління кризовими ситуаціями для офісів ІВ. Запропонований бюджет проєкту складає 205 000 швейцарських франків.

32 сесія Комітету ВОІВ з розвитку та інтелектуальної власності (CDIP) проходить у Женеві, Швейцарська Конфедерація, 29 квітня – 3 травня 2024 року.

 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json