Міністерство економіки України

Координаційний комітет затвердив подальші етапи і обсяги фінансування підготовки України до “ЕКСПО-2020”
17.07.2019 | 17:19 | Прес-служба Мінекономрозвитку

17 липня в Мінекономрозвитку під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України, Генерального комісара України на Всесвітній виставці “ЕКСПО-2020” Степана Кубіва відбулось четверте засідання Координаційного комітету з підготовки та забезпечення участі України в “ЕКСПО-2020”. 

В рамках засідання учасники обговорили етапність робіт, обсяги фінансування, порядок та механізми забезпечення виконання різних стадій підготовки України до участі в “ЕКСПО-2020”.

“Підготовка до участі України у такому масштабному заході та на такому якісно високому рівні є безпрецедентною по складності та відповідальності. Ми сьогодні вже маємо чіткі міжнародні зобов’язання щодо належного представлення на виставці і не можемо не скористатися можливістю продемонструвати потенціал України, зміцнити торговельні та інвестиційні позиції в регіоні Близького та Середнього Сходу, а також у світі в цілому”, - відзначив у своєму слові Перший віце-прем’єр Степан Кубів. 

28 травня 2019 року за результатами проведення відкритих торгів відбулося підписання договору між ДП “ЕКСПО-2020” та переможцем торгів “ASGC Construction LLC” на будівництво павільйону України в Дубаї. Фінансування етапу будівництва складає $5,1 млн. Плановий термін закінчення будівельних робіт із використанням важкої спеціальної техніки на ділянці та фіналізація будівництва орієнтовно 31 грудня 2019 року. Водночас, передбачається у першому кварталі 2020 року отримати фінальні дозвільні документи на експлуатацію. 

Важливим питанням для обговорення в рамках зустрічі стало питання комунікації із підрядником та контроль за процесом будівництва. Учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності залучення незалежного інженерного консультанта з будівництва, що буде здійснювати контроль процесу спорудження павільйону, а також управління ризиками, що можуть супроводжувати цей процес. Також, з метою контролю над будівництвом буде встановлено камеру відеоспостереження для забезпечення онлайн-трансляції на будівельному майданчику орієнтовно з серпня 2019 року до березня 2020 року. Це дасть можливість всім бажаючим на сайті ДП “ЕКСПО-2020” спостерігати за ходом будівництва павільйону України.

В рамках зустрічі комітет також схвалив остаточну концепцію будівлі павільйону України, яка складається з двох поверхів з орієнтовною загальною площею приблизно 2600 кв. м із розміщенням ресторану, конференц-зали та зони ділової активності на 2-му поверсі будівлі; виставкових зал на першому поверсі та частково на другому поверсі павільйону. Друга стадія підготовки українського павільйону “ЕКСПО-2020” - стадія його облаштування після будівництва, буде розділена на два етапи: наповнення та безпосередньо облаштування.

Етап наповнення павільйону передбачає розробку концепції, форм та засобів демонстрації експонатів, перелік необхідного обладнання та його оренду. Орієнтовний початок реалізації етапу наповнення - 1 вересня 2019 року, і триватиме протягом 3 років (2019-2021 роки). Орієнтовне загальне фінансування - $2,46 млн, у тому числі на 2019 рік вже передбачено у сумі $1,8 млн. На цьому етапі пропонується провести відкритий конкурс на розробку концепції внутрішнього наповнення павільйону України з можливістю її подальшої реалізації. Для відбору проектів передбачено створити конкурсну комісію, до складу якої планується залучити представників Мінекономрозвитку, Мінкультури, Національної академії мистецтв України, Київського національного університету технологій та дизайну та інших організацій.

Етап облаштування передбачатиме внутрішнє та зовнішнє оздоблення приміщень павільйону України, облаштування його технікою, обладнанням, устаткуванням, введення в експлуатацію та технічне обслуговування під час роботи виставки. Орієнтовний плановий початок реалізації етапу облаштування може бути вже у цьому році, тривалість реалізації етапу - 3 роки. Орієнтовне загальне фінансування - $1,77 млн.

Стадія утримання павільйону України передбачає адміністрування діяльності павільйону України, у тому числі ділової, культурної активності, наймання персоналу. Додатково слід враховувати необхідність демонтажу павільйону України. Фінансування зазначеної стадії буде передбачено у бюджетному запиті Мінекономрозвитку на 2020 рік орієнтовно у сумі $2,84 млн. Початок реалізації стадії утримання має розпочатись не пізніше лютого 2020 року. 

Мінекономрозвитку формує програму заходів павільйону на “ЕКСПО-2020”. Також міністерство очікує на пропозиції щодо культурної та ділової програм в рамках національного павільйону від міністерств та інших заінтересованих органів влади.