6 квітня в залі пленарних засідань Верховної Ради України вперше за 16 років відбулися парламентські слухання щодо проблем та перспектив розвитку туризму в Україні.
На заході були присутні представники керівництва всіх областей України, туристичних міст, ректори університетів, президенти туристичних асоціацій, а також представники Австралії, Албанії, Італії, Туреччини та інших країн.
Подію відкрила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – керівник апарату Юлія Клименко.
«У вересні 2015 року на Мінекономрозвитку було покладено відповідальність за формування та реалізацію державної політики у сфері туризму та курортів. Та окрім обов’язків на 2016 рік ми не отримали жодної копійки бюджетного фінансування. Не зважаючи на це, нам вдалося здійснити низку маркетингових заходів для підтримки позитивного іміджу України у світі, а також розробити проект Стратегії розвитку туризму і курортів на 2016 – 2020 роки. Та, всі наші плани не матимуть ефекту, якщо стратегію розвитку туризму в Україні не буде включено в загальнодержавну політику з відповідним забезпеченням її підтримки на рівні бюджету», - зазначила Юлія Клименко.
За даними ЮНВТО, частка туризму у світовому ВВП складає близько 10%, а на долю міжнародного туризму припадає 6% загального обсягу світового експорту та близько 30% світового експорту послуг. Кожне 11 робоче місце у світі припадає на сферу туризму.
Туризм – це галузь, яка дедалі стабільно зростає у світі, щороку збільшується мінімум на 3%. За підрахунками ЮНВТО у 2014 році в Європі подорожувало 609 млн туристів та їхні витрати склали близько 600 млрд доларів США, а загалом за рік світові туристи витратили 1,3 трлн доларів.
Юлія Клименко: «Україна розташована в самому центрі Європейського континенту, який щорічно відвідує 51% усіх туристів на планеті. Прогнозується, що до 2030 року кількість міжнародних туристичних відвідувань зросте до 1,8 млрд туристів. Ми маємо всі передумови для належного розвитку економіки за рахунок туризму».
Заступник Міністра наголосила, що потрібно терміново звернути увагу на розвиток туризму в Україні, бо ця сфера пов’язана з роботою більш ніж 50-ти галузей та має потужний вплив на економічний розвиток країни. Дотичні сфери напряму стосуються малого та середнього бізнесу, розвиток якого має стати драйвером економіки країни.