Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Ми чітко та правильно визначили основні напрями санкцій, - Юлія Свириденко на першому Форумі координаторів санкцій
23.02.2023 | 13:54 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Cанкції стають дедалі важливішим елементом боротьби з російською агресією і світ має дедалі більше посилювати санкційний тиск на росію. Переконання в цьому висловила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час виступу на першому Форумі координаторів санкцій в Брюсселі 23 лютого 2023 року.

За її словами, гострота боротьби на санкційному фронті схожа на поле бою: росія всілякими способами намагається обійти обмеження в фінансовій, енергетичній сферах, сфері постачання обладнання, необхідного для виробництва її зброї. В різних країнах мережі компаній працюють на обхід санкцій. 

«Це означає, що санкції є природною частиною військової та безпекової відповіді на російську агресію. Що нами чітко та правильно визначені основні напрями санкцій, зокрема, санкції щодо обладнання подвійного призначення та обмеження надходжень до російського бюджету. І що наш скоординований підхід щодо подальшого посилення санкційного тиску є дедалі важливішим інструментом у комплексі заходів з припинення російської агресії», - зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України акцентувала, що надважливим напрямком скоординованої санкційної політики має стати подальше скорочення доходів росії від сировини. Зокрема, необхідно:

  • розширити секторальні санкції на сталь і сировину тощо; 
  • сформувати глобальний підхід до обмежень щодо імпорту російських алмазів;
  • знизити граничну ціну на сиру нафту;
  • змінити погляди на можливість санкцій щодо атомної енергетики рф та почати обмеження в цій галузі.

«У нещодавній промові путін доручив «Росатому» спільно з Міноборони провести випробування російської ядерної зброї. Це чіткий сигнал, що вони свідомо втягують у свою військову машину суб’єкт, який досі не перебуває під санкціями через чутливість технологій та інтеграцію до глобального ринку. При цьому «Росатом» використовують для окупації Запорізької АЕС, компанія позиціонує себе в росії, як підприємство, яке може постачати обладнання для виробництва ракет. І зрештою, випробовує ядерну зброю. Підставою для такої поведінки є відсутність у санкційному списку російської атомної енергетики. Настав час змінити наш підхід», - підкреслила Юлія Свириденко.

За її словами, особливу увагу слід приділити також припиненню діючих схем обходу санкцій та виникненню нових, надто тих, що призначені для постачання в рф комплектуючих та обладнання для виготовлення зброї.

«Тенденція тут чітка – у певний момент ми всі маємо заблокувати експорт будь-якої техніки, не розділяючи предмети розкоші та товари, які можуть бути використані у війську», - зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України ознайомила учасників Форуму координаторів санкцій з кроками, які вживає в сфері санкційної політики Україна.

Як розповіла Юлія Свириденко, створення у вересні минулого року Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики дозволило пришвидшити процес прийняття рішень та підвищити якість обґрунтовної інформації.

Україна ввела ембарго на ввезення та вивезення товарів до Росії. А серед визначених законом видів санкцій є стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб. Наразі є вже дванадцять відповідних рішень Вищого антикорупційного суду.

За словами Юлії Свириденко, надзвичайно сприяла збільшенню ефективності санкційної політики координація зусиль країн та обмін інформацією. Тому відповідна співпраця буде лише поглиблюватись.

«Нам потрібно ще більше посилити тиск на Росію і посилити санкції. Минулого року економіка Росії помірно впала. Цього року ефект санкцій більш помітний. Але для того, щоб виграти, потрібно запроваджувати більше санкцій», - зазначила Юлія Свириденко.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2