Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Удосконалення законодавства у сфері оборонних закупівель та інші важливі питання обговорені під час зустрічі Юлії Свириденко з представниками підприємств ОПК 
02.02.2024 | 10:54 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, ухвалення якого раз і назавжди вирішить проблему із трактуванням норм щодо прибутку підприємств ОПК на користь бізнесу. Проєкт закону №10454, до розробки якого було активно залучене Міністерство економіки, є невідкладним, а отже, буде розглянутий в найкоротші терміни. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з керівниками підприємств, які працюють на забезпечення потреб у сфері безпеки та оборони країни.

У зустрічі, організованій Міністерством економіки та Федерацією роботодавців України, взяли участь представники підприємств та галузевих асоціацій, ФПУ, Міністерства економіки та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості. Учасники обговорили широкий спектр актуальних питань, практичні шляхи вирішення існуючих проблем.

«Розвиток українського ОПК, підприємств, які працюють на безпеку та оборону, – гарантія забезпечення обороноздатності нашої держави та драйвер зростання економіки країни. Оборонний сектор вже забезпечив “плюс” 3,6% до ВВП країни, але його можливості значно більші. Тому ми докладаємо і будемо докладати максимум зусиль, щоб забезпечити виробникам сприятливі умови для роботи та розвитку», - зазначила Юлія Свириденко.

Говорячи про вирішення питання підприємств, щодо яких ДАСУ склала акти ревізій з висновком щодо неправомірності включення прибутку в ціну товару, Юлія Свириденко акцентувала, що за наполяганням Міністерства економіки проєкт закону №10454 матиме ретроспективне застосування. А отже, з його ухваленням проблема буде вирішена для всіх підприємств, які з початку дії воєнного стану виконували державні оборонні замовлення. Водночас, нагадала Юлія Свириденко, Президент України Володимир Зеленський підписав низку рішень, покликаних припинити тиск на бізнес, забезпечити його захист та спрямованих на підтримку вітчизняного виробника.

Під час зустрічі було обговорено також важливе для виробників питання запровадження  практики укладання  середньострокових контрактів під час оборонних закупівель. Як було зазначено, в Україні поступово відновлюється середньострокове бюджетне планування. До бюджету на 2024 рік долучений  трирічний прогноз основних бюджетних показників, а цього року планується   підготовка Бюджетної декларації на 2025-2027 роки. Тож питання буде вирішено. Наразі Міністерство економіки готове максимально допомагати виробникам вирішувати конкретні практичні кейси.

Також під час зустрічі були обговорені питання:

  • бронювання працівників підприємств, які є головними виконавцями оборонних закупівель, та підприємств, що беруть участь у виробництві продукції для сфери оборони;
  • страхування воєнних ризиків;
  • форс-мажорів в процесі виконання оборонних держзамовлень;
  • доступу до фінансування підприємств, що виконують оборонні держзамовлення;
  • перспектив отримання  виробниками, обладнання яких знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії, відповідного обладнання іноземного виробництва як матеріально-технічної допомоги.

Як було домовлено за результатами зустрічі, представники виробників та галузевих асоціацій нададуть свої пропозиції по всьому колу обговорених питань. Учасники також домовились продовжити співпрацю для реалізації намічених кроків, покликаних сприяти розвитку вітчизняного ОПК.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2