Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Підбито підсумки обговорення пропозицій учасників секторальної робочої групи з машинобудування в рамках підготовки Плану для Ukraine Facility
29.11.2023 | 19:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Відбулося обговорення пропозицій учасників секторальної робочої групи з машинобудування, що працює в рамках підготовки плану для реалізації програми Ukraine Facility та для розробки галузевих стратегій розвитку. Діяльність групи координується Міністерством економіки України за аналітично-консалтингової підтримки Київської школи економіки та модерується Kearney.

В роботі секторальної групи взяли участь представники Міністерства економіки України та 100 учасників ринку, які представляли різні галузі машинобудування, профільні асоціації, компанії та виробників. Діяльність групи здійснюється в рамках розвитку галузі переробної промисловості та зеленої металургії.

За словами заступника Міністра економіки України Олексій Соболева, нарощення машинобудування відповідає актуальним потребам держави у відбудові та нарощенню частки виробництв з високою доданою вартістю.

«Сектор машинобудування є важливою, але недооціненою складовою національної економіки. З огляду на ті цілі, які Уряд закладає у План для Ukraine Facility, розвиток галузі дозволить нам створити нові виробництва з високою доданою вартістю, а також подолати хронічний дефіцит приладів та машин завдяки локалізації виробництва всередині країни. Окремо хочу відзначити пропозиції учасників секторальної групи, які дозволили нам сформувати цілісне бачення розвитку індустрії в інтересах держави та бізнесу», - уточнив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Загалом від учасників було отримано 54 пропозиції, з яких 26 було рекомендовано для включення у План і 20 потребують подальшого обговорення та доопрацювання. Передусім вказані пропозиції стосувалися питань поліпшення інвестиційного клімату, обмеження імпорту з санкційних країн, доступу до фінансів та ринків збуту, розвитку людського капіталу, а також підтримки модернізації та інновацій у галузі.

Серед пропозицій галузевих політик слід відзначити інтерес учасників до питань страхування воєнних ризиків, довгострокового бюджетного планування і програми закупівель, врахування в закупівлях вартості життєвого циклу обладнання, пришвидшення процедури підключення до комунальних мереж, реформування тарифного регулювання в енергетиці, створення програми розвитку виробничих кластерів, а також підтримки програми розвитку індустріальних парків в Україні та інших аспектів.

Частина пропозицій від бізнесу вже включена до Плану для Ukraine Facility. Це стосується посилення спроможності вітчизняних експортерів, зокрема щодо фінансування операцій через Експортно-кредитне агентство, страхування від воєнних ризиків та створення програми доступних кредитів МСП. До Плану також увійшли питання підприємницької освіти, впровадження індустріальних парків та врегулювання питань приєднання до інженерних мереж.

Окрім зусиль Уряду з розбудови галузі, спеціальний інвестиційний інструмент, передбачений програмою Ukraine Facility, дозволить інвесторам отримати фінансування через ЄБРР, ЄІБ та інші міжнародні фінансові інституції. На ці потреби у програмі буде передбачено 8 млрд євро для покриття ризиків у пріоритетних секторах. Загальний очікуваний інвестиційний ефект може скласти понад 30 млрд євро.

У рамках роботи секторальної групи бізнесом та державними підприємствами було надано 28 пропозицій по інвестиційним проєктам із загальним бюджетом $1,1 млрд. Пропозиції стосувалися розвитку сектору електроніки та приладів, залізничного машинобудування, автомобілебудування, суднобудування, виробництва електротранспорту та інших напрямків машинобудування. 

Формат Плану не передбачає включення у нього інвестиційних проєктів, водночас їх аналіз та опрацювання необхідні для визначення пріоритетних підсекторів для розвитку. Відповідні пропозиції будуть передані Уряду та можуть бути розглянуті при розробленні довгострокової секторальної стратегії. 

Створення секторальних робочих груп є однією з активностей у рамках проєкту Good Governance Fund «Економічний хаб: ефективна політика управління публічними фінансами та візія зростання», який реалізується за підтримки уряду Великої Британії (UK Aid). Імплементаторами проєкту є Abt Britain та Київська Школа Економіки.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2