Міністерство економіки України

Максим Нефьодов: Україна готова допомогти СОТ у розвитку міжнародних державних закупівель

Успішний досвід ProZorro дозволяє Україні запропонувати ефективні інструменти для підвищення якості міжнародних публічних закупівель. Одним з таких інструментів може стати електронний портал з агрегації повідомлень про  міжнародні тендери. Про це повідомив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов під час виступу на засіданні Комітету Світової організації торгівлі (СОТ) з питань державних закупівель, яке відбувається в Женеві.

Україна офіційно приєдналася до Угоди СОТ про державні закупівлі (GPA) в травні 2016 року. За цей час був досягнутий значний прогрес щодо розвитку транс-кордонних міжнародних закупівель. “Сьогодні сотні закордонних компаній можуть брати участь у публічних закупівлях в Україні через електронну систему ProZorro. А українським компаніям відкрилася можливість подаватися на участь у публічних закупівлях за кордоном”, - розповів Максим Нефьодов.

Він зазначив, що позитивний досвід запровадження системи ProZorro може стати корисним для підвищення якості міжнародних закупівель. Ключові принципи ProZorro - повна відкритість, легкість доступу, максимальна електронізація закупівель, публічний моніторинг і підзвітність – варто використовувати і для розвитку міжнародних закіпувель. “Сьогодні головним бар’єром у крос-кордонних публічних закупівлях є доступність інформації. Існує велика кількість майданчиків, сайтів, на яких розміщено інформацію про тендери. Ми маємо рішення у стилі ProZorro: створити відкритий електронний портал-агрегатор, який автоматично збиратиме данні щодо тендерів, які відповідають умовам GPA”, - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Такий підхід допоможе вивести якість міжнародних тендерів на новий рівень. “Легкість доступу до інформації дозволить значно підвищити кількість постачальників, а отже і рівень конкуренції. А за нашим досвідом, саме висока, чесна і відкрита конкуренція є головною запорукою ефективності тендерів”, – додав він.

За його словами, Україна, як повноправний член Угоди, готова взяти на себе координацію розробки і запуску такого електронного порталу. Українська делегація  вже направила  свою пропозицію на розгляд Комітету  СОТ з питань державних закупівель. Наразі ініціативу України підтримали делегації ЄС, США, Канади, Швейцарії та Норвегії, про що було  повідомлено  на черговому  засіданні Комітету.

Презентація для Комітету СОТ з питань державних закупівель: http://bit.ly/2ltsxzZ

Нагадаємо, офіційна процедура приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA) завершилася 18 травні 2016 року. З цього дня українські компанії отримали право брати участь у державних закупівлях 45 країн-учасниць угоди GPA, серед яких: країни ЄС, Японія, США, Корея, Тайвань, Сінгапур, Гонконг,Канада, Швейцарія, Вірменія, Молдова, Норвегія та ін. Загальний об’єм ринку GPA оцінюється в 1,7 трильйона доларів щорічно, що більш ніж у 30 разів перевищує об’єм українського експорту у 2014 році.

Основним  принципом Угоди СОТ про державні закупівлі є  рівний доступ до ринків країн учасниць. Іноземці мають повний доступ до українських тендерів так само, як українці - до закордонних.

З початку 2016 року Мінекономрозвитку проводить активну роз’яснювальну роботу з представниками бізнесу щодо можливостей роботи в рамках  GPA. В січні Міністерство розпочало пілотний проект з підтримки українських компаній, які вперше планують взяти участь у закордонному тендері.

Детальніше про Угоду СОТ про державні закупівлі: http://bit.ly/1SSkW8P.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json