Міністерство економіки України

Степан Кубів: Держбюджет-2017 закладає основу для зростання економіки

Обговорення

Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів та заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко обговорили проект Державного бюджету на 2017 рік з експертами, журналістами та представниками громадськості.

Презентуючи розроблений проект державного бюджету на 2017 рік Степан Кубів відзначив, що документ є збалансованим у частині доходів та видатків, максимально спрямований на задоволення потреб суспільства.

“Ми прогнозуємо зростання експорту, інвестиції та розвиток промисловості — це основні інструменти, які стимулюють економічний розвиток України”, - прокоментував документ Степан Кубів.

Він додав, що прогнозні показники у Держбюджеті 2017 року ґрунтуються на макропрогнозі на 3 роки, затвердженого Урядом. Так, зростання ВВП очікується на рівні у 3 %, інфляція не більше 8,1 % (грудень до грудня), рівень безробіття не більше 8,7 %. Враховується і зростання реальної зарплати на 5,4% та підвищення соціальних стандартів.

“Зростання зарплати та соцстандартів є меншим, ніж нам хотілося би. Але в цьому році ми закладаємо основу сталого розвитку”, - пояснив Перший віце-прем’єр-міністр України — міністр економічного розвитку України Степан Кубів.

Він додав, що серед важливих пріоритетів Держбюджету 2017 закладено 5% видатків на посилення української безпеки та обороноздатності.

“Видатки на оборону у Держбюджеті 2017 року складають близько 130 млрд грн. І ці кошти також будуть спрямовані в національну економіку на розвиток військового-промислового комплексу”, - додав Юрій Бровченко, який відповідає за оборонний напрямок у роботі Мінекономрозвитку.

За його словами спрямування коштів на закупівлю озброєння та військової техніки дасть стимул для розвитку підприємств ВПК. Це дозволить не тільки забезпечити обороноздатність та безпеку країни, але сприятиме зайнятості населення у роботи військово-промислового комплексу.

Економічний експерт Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії також прокоментував ефективність закладених у Держбюджеті 2017 року механізмів стимулювання зростання української економіки.

За його словами державні інвестиції мають найбільший вплив на зростання ВВП, наступним за впливом фактором експерт називає державне споживання, тобто державні закупівлі, а крім того - цільові соціальні виплати і трансфери.

“І єдиний вид споживання, що якоюсь співвимірною силою впливає на економічне зростання — це соціальні виплати найбільш нужденним. Бо вони найбільшою мірою трансформуються в економічне зростання, тому що вони найбільшою мірою ідуть на споживання товарів внутрішнього виробництва. Це те, що ми бачимо і в Україні”, - додає Гліб Вишлінський.

Експерт позитивно оцінює запровадження нового підходу як до проведення держзакупівель (система ProZorro) та публічність у відборі державних інвестиційних проектів, а також значні зусилля Мінекономрозвитку у подоланні корупції у держзакупівлях та інших проектах.

Тарас Качка, експерт з міжнародної економіки, додав, що крім інвестиційних проектів до пакту стабільності та економічного зростання слід включити також системні реформи, які актуальні для будь-якої країни.

“Структурні реформи — це, власне те, чим наповнений проект Бюджету 2017 року, те, чого насправді вимагає свідоме ставлення до реформ, коли було схвалено багато різних реформіських законів і зараз важливо, щоб ці закони вижили і були відповідні видатки, у т.ч. оборонній сфері, правоохоронних органів.”, - наголосив Тарас Качка.

Він додав, що потреба фінансування важлива для реформи у сфері освіти, охорони здоров’я та інших реформ, потреба у яких давно назріла в Україні. За його словами третім фактором стимулювання росту економіки стане макрофінансова і фіскальна стабільність, коли дефіцит бюджету не виходить за межу у 3% .

“Це бачимо у проекті Бюджету на 2017 рік. І, нарешті, є експертний та бізнесовий консенсус що нам скоріше потрібні стабільні фінанси, аніж радикальне зменшення ставок податків, яке призведе до розбалансування державних фінансів”, - додав експерт.

У свою чергу Олег Платонов, Голова Громадської ради при Мінекономрозвитку відзначив важливість подальшої публічної дискусії між владою, експертами та громадськістю

В обговоренні взяли участь Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України, Юрій Бровченко, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Гліб Вишлінський, експерт з економіки, виконавчий директор Центру економічної стратегії, Тарас Качка, уповноважений з питань підприємництва при ДФС та Олег Платонов, Голова Громадської Ради при Мінекономрозвитку.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json