Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

20
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
2 3 4 5 6 7 8
30 31 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Україна вдосконалює держконтроль за міжнародними передачами товарів військового призначення відповідно до міжнародних практик
09.08.2017 | 16:13 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Сьогодні, 9 серпня, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке приводить національний Список товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, у відповідність до Списку товарів військового призначення міжнародного режиму експортного контролю “Вассенаарська домовленість”.

Вассенаарська домовленість - це угода укладена в 1996 році в місті Вассенаарі (Нідерланди) 33 країнами, серед яких була і Україна. Угода покликана координувати зусилля її учасників по контролю за експортом звичайних озброєнь  та товарів і технологій подвійного використання в країни з нестабільними політичними режимами і в регіони, де продовжуються конфлікти. Таким чином, держави-учасниці зобов’язані вести контроль за товарами у Переліках товарів  і  технологій  подвійного використання. Переліки регулярно переглядаються, щоб відповідати новим технологічним розробкам.

Мінекономрозвитку разом Державною службою експортного контролю України розробило нову редакцію згаданого Списку товарів. Його структура і зміст відповідають структурі і змісту аналогічного Списку режиму “Вассенаарська домовленість” у редакції 2015 року.

“Оновлення редакції національного Списку - стандартна процедура, яка дозволяє враховувати останні військово-технологічні розробки, запобігати потраплянню таких товарів у нелегальний обіг, а також підвищує міжнародний імідж України як держави, що виконує свої міжнародні зобов’язання, тобто відповідно до “Вассенаарської домовленості”, - зазначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко.  

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json