Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку опублікувало звіт по публічних закупівлях за IV квартал 2017

Мінекономрозвитку опублікувало звіт щодо стану сфери публічних закупівель у ІV кварталі 2017 року.

Протягом звітного періоду було укладено 295 013 договорів на загальну суму 134,3 млрд грн. Із них 33 484 договорів (11% від загальної кількості) становлять надпорогові закупівлі, відповідно 261 529 договорів (89% від загальної кількості) - допорогові. При цьому очікувана вартість договорів у надпорогових закупівлях становить майже 97,9 млрд грн (72,9% від загальної вартості укладених договорів), тоді як відповідний показник у допорогових закупівлях сягає близько 36,4 млрд грн (27,1% від загальної вартості укладених договорів).

Загальна економія у ІV кварталі 2017 року склала близько 5,8 млрд грн (4,3% очікуваної вартості закупівель): за допороговими закупівлями - 1,1 млрд грн, за надпороговими закупівлями рівень економії - 4,7 млрд грн.

Протягом ІV кварталу 2017 року у процедурах взяло участь 69 353 учасників. Cередня кількість пропозицій на торги в надпорогових процедурах склала 2,66, в допорогових - 1,99.

Важливим досягненням Мінекономрозвикту у сфері публічних закупівель у IV кварталі 2017 року стало ухвалення Урядом ініціативи щодо порядку проведення закупівель за рамковими угодами. Рамкові угоди знімають необхідність постійного проведення тендерів, що повторюються регулярно. Вони передбачають проведення щотижневого міні-тендеру за участі кількох учасників, які зайшли “у рамку”. Це у свою чергу дозволяє уникнути укладання одного довгострокового контракту із можливою вимогою подальшого перегляду ціни, а також в цілому сприяє прозорості процедури закупівель.

Протягом звітного періоду відбулась низка заходів, участь у яких дала представниками Мінекономрозвитку можливість поширити досвід і результати України у впровадженні системи електронних закупівель:

  • засідання Комітету СОТ з державних закупівель та спільний семінар CLPD, Секретаріату Угоди та представників Європейського банку реконструкції та розвитку, на якому українська делегація презентувала результати імплементації OCDS (Стандарт відкритих даних закупівель),

  • міжнародна конференція “Open contracting 2017” в Амстердамі, в рамках якої представники Мінекономрозвитку презентували досвід і переваги для України від впровадження OCDS, зокрема, аналітичного ВІ-модулю,

  • семінар для офіційної делегації Гани,

  • відзначення електронної системи закупівель Prozorro нагородою Fair Sourcing Awards у категорії Masters у м. Острава, Чехія.  

Окремо треба відзначити результати роботи Центральної закупівельної організації (ЦЗО). У IV кварталі ЦЗО уклала 9 договорів загальною вартістю 3,98 млн грн. Крім цього, вона отримала 9 запитів на закупівлі від 5 центральних органів виконавчої влади і провела відкриті торги по закупівлі комп`ютерів для Міністерства охорони здоров`я та Міністерства культури України.  

Наприкінці 2017 року був ухвалений в цілому законопроект щодо удосконалення моніторингу публічних закупівель. Новий закон зобов’язує замовників реагувати на рекомендації і зауваження Державної аудиторської служби України (ДАСУ) в обов’язковому порядку. Технічно це буде втілено завдяки інтеграції ProZorro з системою ризик-індикаторів, які  автоматично шукатимуть підозрілі тендери, виділятимуть їх і відразу відправлятимуть на перевірку ДАСУ.

Повний звіт можна почитати за посиланням: http://bit.ly/2ErcARN.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json