Міністерство економіки України

Дмитро Романович провів засідання Координаційної ради з питань розвитку мікропідприємництва та малого підприємництва

Романович

7 листопада заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України  Дмитро Романович, провів засідання Координаційної ради з питань розвитку мікропідприємництва та малого підприємництва.

Відкриваючи засідання Координаційної ради заступник Міністра зазначив, що  впровадження політики дерегуляції та підтримка малого і середнього бізнесу має забезпечити   швидке та інклюзивне економічне зростання, а також збільшити кількість робочих місць, тому ці стратегічні напрямки постійно знаходиться у фокусі уваги Мінекономіки.

Під час засідання, увага учасників була приділена одним з найбільш резонансних на сьогодні питань – Законам України №128-IX та №129-IX від 20 вересня 2019 року мета яких детінізація економіки, боротьба з контрабандою та встановлення єдиних чесних і прозорих правил гри на ринку.

“Насамперед  норми цих Законів спрямовані на запобігання зловживань деяких великих підприємців, які використовують форму мікро- та малого підприємництва для ухилення від оподаткування. Зокрема мова йде про використання ФОПів при реалізації нелегально ввезеної продукції (контрабанди).

Це призводить до того, що держава не доотримує податки, а споживачі страждають від неякісної продукції. І що ще важливіше - робить законослухняний бізнес менш конкурентноздатним, створюючи викривлений ринок. При цьому, звісно, не можна допустити надмірного тиску на суб’єктів мікро- та малого підприємництва” - зазначив Дмитро Романович

Серед перших рішень Ради: забезпечити роз’яснення з боку Мінфіну окремих положень щодо необхідності вести облік товарних запасів, щодо доцільності формування Z-звітів, щодо рівня деталізації інформації в фіскальних чеках.

Крім того, Рада доручила Міністерству  розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Міністерством фінансів України та Державною податковою службою України напрацювати законопроект щодо підвищення лімітів окремих груп ФОП та інше. 

“Сподіваємося, що регулярна робота Ради сприятиме налагодженню комунікації між усіма учасниками процесу, вчасному виявленню реальних проблем та пошуку оптимальних, ефективних і прийнятних для усіх рішень” , - зазначив заступник Міністра 

Свої пропозиції щодо покращення бізнес-клімату для мікро- та малого бізнесу можна надсилати  на електронну адресу [email protected]

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json