Міністерство економіки України

Міжвідомча робоча група почала роботу над створенням єдиної державної системи захисту критичної інфраструктури

19 квітня 2019 року відбулося установче засідання Міжвідомчої експертної групи з питань захисту критичної інфраструктури під головуванням Першого віце-премʼєр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Перший віце-премʼєр-міністр України підкреслив, що наразі в Україні єдина державна система захисту критичної інфраструктури сформована неповністю, а забезпечення захисту стратегічно важливих державних об'єктів здійснюється несистемно.

“Разом слід докорінно змінити підходи до захисту об'єктів та ресурсів, які становлять критично важливі елементи системи і є важливими для функціонування держави. Робота експертної групи повинна напрацювати дієві інструменти для вирішення проблемних питань у цій сфері до прийняття Верховною Радою відповідного законопроекту”, – зазначив Степан Кубів.

Степан Кубів підкреслив, що в умовах збройної, економічної, інформаційної агресії проти України з боку Росії захист критичної інфраструктури є питанням захисту національних інтересів.

“Слід створити дієві механізми запобігання загрозам на стратегічно важливих інфраструктурних об'єктах. Для цього потрібна низка важливих рішень у різних сферах, якісна координація та взаємодія між цілою низкою державних органів, установ та організацій”, - підкреслив Перший віце-прем'єр-міністр України.

Степан Кубів нагадав про важливість забезпечення якісного моніторингу та оцінки стану безпеки і захисту об’єктів критичної інфраструктури, визначення дієвого режиму функціонування державної системи захисту критичної інфраструктури, а також необхідність розробки та внесення змін до чинного законодавства України, включаючи цілком нові нормативні документи.

Довідково:

До складу міжвідомчої експертної групи входять: Мінекономрозвитку, Служба безпеки України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державна фіскальна служба України, Державна служба фінансового моніторингу України,  Антимонопольний комітет України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Національний банк України, Державне агентство водних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України. Найближчим часом до роботи експертної групи долучаться представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також Національного інституту стратегічних досліджень.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json