Міністерство економіки України

Віце-прем'єр Держради КНР Ма Кай: Китай передбачає $7 млрд на проекти з Україною

КНР

5 грудня 2017 року у Києві під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубів та Віце-прем'єра Держради КНР Ма Кая відбулось третє засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

На засіданні сторони обговорили подальше розширення українсько-китайських відносин,  зокрема у галузі торговельно-економічного співробітництва, промисловості, енергетики та інфраструктури та обговорили реалізацію спільних проектів.

“Китай для України був і залишається стратегічним партнером. Тим більш важливими є спільні проекти у сфері торгівлі, інфраструктури, промисловості та цифрової економіки. Ініціатива КНР “Один пояс, один шлях” є тим об’єднуючим ланцюгом, який дозволить нашим країнам досягти інноваційності, процвітання та якісно нової взаємодії”, - зазначив Степан Кубів.

Він додав, що серед перспективних сфер економічного співробітництва у сфері інфраструктури є реалізація проектів з розвитку портової інфраструктури України, дорожнього господарства, електрифікації залізниць і розвитку інфраструктури аеропортів.

Також економічне співробітництво розширюються в агропромисловому комплексі, промисловому секторі, у науково-технічній та освітянській сферах, спільного високотехнологічного співробітництва, трансферу технологій, а також спільна виставкова діяльність, проведення форумів, конференцій, більш тісна взаємодія у культурній сфері

“Китай – ринок у фокусі для українського експорту на наступні 5 років згідно з Експортною стратегією України. Китай зацікавлений в імпорті з України товарів і послуг: продукти харчування і напої, товари машинобудування з використанням технологій, яких у Китаї немає, спеціальна автомобільна техніка, крафтова продукція та сувеніри. Наші переваги - висока якість, за конкурентними цінами та з індивідуальним підходом. Не менш перспективною є співпраця в секторі інформаційно-комунікаційних технологій”, - зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська

У свою чергу Віце-прем'єр Держради Китаю Ма Кай зазначив, що засідання міжурядової комісії дозволить укріпити українсько-китайські взаємини у всіх ключових сферах співпраці. Він наголосив, що Китай ефективно співпрацює з Україною у багатьох сферах, зокрема аграрній, торговельній, культурній, а також у сфері науки, техніки, космосу, промисловості та інвестицій.

“Сьогодні потрібно розширювати форми і галузі для спільної роботи, і шукати найбільш сприятливі форми співпраці. Китай передбачив для співпраці з Україною $7 млрд., і навіть більше, якщо будуть успішні проекти. Але треба виходити з потреб ринку, які слід акуратно оцінювати і спрямовувати спільні зусилля у ті сфери, де буде найкращий ефект і результат”, - зазначив Ма Кай.

Ма Кай відзначив, що на його переконання реалізація проектів Україна-Китай має відбуватися з урахуванням їх готовності, потреб та можливостей ринку.

“Між нашими народами та культурами є глибокий духовний зв'язок. Це також сприятиме подальшому зближенню між нашими країнами. Крім того ми знаємо, що підприємці України і Китаю дуже активно взаємодіють та реалізують кращі можливості співпраці і торгівлі, зокрема у сфері енергетики, високотехгнологічного виробництва, промисловості та агропромислового комплексу”, - наголосив Степан Кубів.

Він додав, що досягнуті під час засідання домовленості мають стати запорукою подальшого розвитку взаємовигідної співпраці між нашими країнами і скласти основу поглиблення відносин в усіх сферах двостороннього співробітництва між Україною та КНР.

За підсумками засідання комісії Україна та Китай підписали спільний протокол, де визначили ключові досягнення та подальші плани розвитку подальшого співробітництва Україна-Китай та низку галузевих двосторонніх угод у сфері енергетики та енергоефективності, торгівлі, АПК, транспорту та інфраструктури, науки та інших.

Довідково

Комісія зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР працює на підставі Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки. У рамках Комісії створено 7-ім галузевих Підкомісій та Робоча група з питань інвестицій. Комісія має проходити 1 раз на два роки, Підкомісії – 1 раз на два роки або кожен рік.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json