Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку залучає туроператорів до роботи над Законом “Про туризм”

Зустріч з туроператорами

26 січня заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук та директор департаменту туризму та курортів Іван Ліптуга зустрілися з провідними українськими  туроператорами та представниками компаній-лідерів страхового ринку, щоб обговорити механізми фінансового забезпечення діяльності туроператорів та відповідні зміни до Закону України "Про туризм".

Відповідно до статті 15 цього Закону, туроператор та турагент зобов’язані здійснити фінансове забезпечення своєї цивільної відповідальності перед туристами, тобто мати на рахунку відповідну суму коштів, що може бути використана для відшкодувань клієнтам у разі банкурутства чи неплатоспроможності компанії. Сьогодні мінімальний розмір фінансового забезпечення туроператора має становити суму, еквівалентну не менше 20 000 Євро, а турагента - 2 000 Євро. Згідно чинного законодавства фінансове забезпечення здійснюється гарантією банку чи іншої кредитної установи.

На жаль, сьогодні  туроператори та турагенти  порушують умови щодо отримання банківських гарантій  та своєчасного надання звітності до органів влади: з 2582 тих, що мають ліцензії, відповідають ліцензійним умовам лише 370. Ця проблема спричинена, з одного боку, нестабільністю банківської системи, а з іншого - небажанням критичної більшості  туристичних компаній дотримуватись норм закону та забезпечувати гарантію відповідних ризиків перед споживачами.

Щоб розв’язати ці проблеми, Мінекономрозвитку підготувало комплексні зміни до Закону України "Про туризм", зокрема щодо визначення дієвих механізмів фінансового забезпечення туроператорів та турагентів, та залучило останніх до співпраці. У ході зустрічі з туроператорами було прийнято рішення запровадити другий, альтернативний, спосіб фінансового забезпечення їх зобов'язань.  Згідно зі змінами до Закону, туроператори зможуть або отримувати банківські гарантії, або укладати договір страхування цивільної відповідальності туроператорів (турагентів) перед туристами.

Крім цього, зафіксовані в Законі 20 000 Євро не відповідають об’ємам продажу туристичних послуг, які компанії надають на сьогодні. Зміни Мінекономрозвитку до закону також пропонують збільшити цю суму, прив’язавши її до обсягів продажу туристичних послуг.

“Запропоновані нами зміни до Закону “Про туризм” - одна з вимог імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. Залучення представників туристичної галузі до роботи над покращенням законодавства значно пришвидшує процес змін, адже дозволяє нам залучитися їх підтримкою,” - прокоментував зустріч Михайло Тітарчук. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json