Міністерство економіки України

УкрНДНЦ підвів підсумки за 2016 рік: 1400 затверджених стандартів, 7 нових технічних комітетів і ребрендинг

За останні два роки, національний орган стандартизації встиг закласти основу для реформи і досягти значних результатів як у затвердженні нових стандартів, так і у підвищенні власної ефективності і фінансової стабільності. Про це під час брифінгу розповів Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Він нагадав, що згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, з 2015 року функції національного органу стандартизації виконує ДП "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" (ДП "УкрНДНЦ"). Підприємство перевиконало завдання на 2016 рік. “Але головне - "УкрНДНЦ" повернувся обличчям до бізнесу. Ми активно зустрічалися із представниками компаній і асоціацій, залучали їх до оновлення складу технічних комітетів, а також створення нових - їх за рік з’явилося аж сім», - зазначив Максим Нефьодов.

Сам “УкрНДНЦ” за підтримки Мінекономрозвитку перетворився із держкомпанії радянського зразка на сучасну ефективну організацію. “Оздоровлено фінанси: останні квартали компанія вийшла із збитків. Оновлено штат, застосовуються кращі бізнес-практики. Успішно розпочато ребрендинг, який завершиться у 2017 році. В цілому підприємство вже готове до нового етапу розвитку”, - додав він.

В 2017 році координацією цього напрямку займатиметься заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко. Він зазначив, що приємно вражений результатами роботи в сфері стандартизації. Серед ключових кроків реформи у 2016 році він виділив нову методику розрахунку вартості розроблення національного стандарту, що зменшує вартість близько на 40%, а також прийняття 1466 національних стандартів.

“Ми успішно співпрацюємо в реформі із іншими органами влади, наприклад з Міноборони. Отримали відзнаку ООН за затвердження пакету стандартів з розмінування, - розповів Юрій Бровченко. - На цей рік у нас стоять амбітні завдання. Серед іншого, мова йде про прийняття не менш ніж 1000 стандартів, сприяння впровадження порядку прийняття стандартів НАТО і запуск єдиної електронної системи управління стандартами”.

Леонід Віткін, директор департаменту технічного регулювання і метрології нагадав, що стандартизація займає особливе місце у реформі системи технічного регулювання. “За підсумками 2016 року підходи до стандартизації змінилися докорінно. В першу чергу, для нашого основного клієнта – українського бізнесу. Сьогодні ви можете обрати і замовити стандарт прямо на сайті, не виходячи з офісу. Ви можете брати участь у засіданні технічних комітетів. Ви можете долучитись до перекладу стандартів з допомогою найсучаснішого інструменту, який ми пропонуємо бізнесу безкоштовно”, - зазначив він.

Дмитро Сазонов, в.о. генерального директора ДП “УкрНДНЦ”, розповів, що у 2016 році відбулася повна трансформація підприємства. “Вона стосувалася як фінансів, штату, підходів у роботі, так і бренду органу стандартизації в цілому. У нас великі плани на наступний рік. Впевнений, що заступник генерального директора ДП “УкрНДНЦ” Ганна Лісіна, яка найближчим часом очолить підприємство, успішно з ними впорається”, - додав він.

Зі свого боку Дмитро Романович, старший проектний менеджер Офісу реформ КМУ, відзначив величезну законодавчу роботу, роботу з підготовки нормативної документації. “Оскільки ми мали справу із системою пострадянського зразка, реформа потребувала величезної кількості змін. Головний принцип реформи - зменшити вплив держави і забезпечити якомога більш сприятливі умови для бізнесу. Це означає більше свободи для бізнесу, для розробки нових товарів і послуг. А також спрощення доступу на закордонні ринки, в першу чергу ринок ЄС”.

 

Презентація Звіту про діяльність національного органу стандартизації за 2016 рік – за посиланням: http://bit.ly/2kP8cls

Нагадаємо, в 2016 році розпочався ребрендинг національного органу сертифікації, детальніше: http://bit.ly/2adKZax

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json