Міністерство економіки України

Формуємо резерви для цілей продовольчої безпеки в Україні відповідно до правил СОТ

23 червня 2016 року розпочнеться круглий стіл, присвячений питанням формування резервів для цілей продовольчої безпеки та переговорам щодо спеціального захисного механізму в рамках СОТ.

Це вже другий поспіль захід організований спільними зусиллями Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, а також проектів міжнародної технічної допомоги США "Програма розвитку комерційного права" (CLDP) та ЄС "Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні" (SAFPI) за участю представників приватного та неурядового сектору.

Під час попередньої зустрічі за круглим столом 3 червня цього року учасники ознайомилися з процедурами прийняття рішень та переговорними процесами, що відбуваються в рамках СОТ.

Експертами були надані роз’яснення щодо історичного контексту створення резервів, представлено основні дисципліни та окреслено головні проблеми, що потребують вирішення. При цьому було наголошено на ключових аспектах політики, особливо з урахуванням позиції України як провідного експортера сільськогосподарської продукції.

Також учасники заходу обмінялися думками стосовно стратегії аграрної реформи в Україні.

"Очікується, що проведення цього круглого столу та наступних заходів, присвячених актуальним питанням співробітництва з СОТ, сприятиме активізації участі України в прийнятті рішень у рамках СОТ. Зокрема, на Конференції Міністрів СОТ у Найробі в грудні 2015 року країни-члени домовилися докласти зусиль задля прийняття остаточного рішення стосовно резервів для продовольчої безпеки", – зазначила в своєму коментарі заступник Міністра – Торговий представник України Наталія Микольська.

На круглому столі, що відбудеться 23 червня 2016 року, буде представлено оцінку створення резервів у більш широкому контексті правил СОТ щодо підтримки сільськогосподарської галузі, продовжено огляд проекту параметрів політики створення резервів України та розглянуто питання переговорів щодо спеціального захисного механізму.

Довідково: Загалом, програми формування продовольчих резервів вважаються такими, що спотворюють торгівлю, коли вони включають закупки за цінами, встановленими урядами (адміністративними цінами). Така підтримка є предметом обмежень в СОТ і повинна бути включена в розрахунок Сукупного виміру підтримки (СВП).

На сьогодні в СОТ діє тимчасовий механізм регулювання цього питання, який дозволяє країнам, що розвиваються, бути захищеними від оскарження в Органі вирішення спорів питання дотримання їхніх зобов’язань щодо рівня СВП за Угодою про сільське господарство у частині, що стосується надання підтримки на вирощування основних традиційних культур у рамках програм створення резервів для забезпечення продовольчої безпеки.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json