Міністерство економіки України

Відбувся черговий круглий стіл з питань сільськогосподарської політики в рамках СОТ

23 червня 2016 року відбувся круглий стіл, присвячений питанням формування резервів для цілей продовольчої безпеки та переговорам щодо спеціального захисного механізму в рамках СОТ.

Під час круглого столу експерти обговорили останні тенденції щодо підтримки сільськогосподарської галузі, питання створення резервів для цілей продовольчої безпеки, підтримку ринкових цін та вплив зазначеної підтримки на торгівлю, питання переговорів щодо спеціального захисного механізму в рамках раунду "Доха-Розвиток" тощо.

"Відкрита дискусія та обмін думками з актуальних питань багатосторонніх переговорів в рамках СОТ є важливими як для формування майбутньої торговельної політики, так і для визначення переговорної позиції України в СОТ. Наразі прийняття остаточного рішення щодо резервів для продовольчої безпеки є пріоритетним питанням наступної Міністерської конференції СОТ у 2017 році", – зазначила в своєму коментарі заступник Міністра – Торговий представник України Наталія Микольська.

Вона також підкреслила що, відповідно, розуміння переваг та недоліків ухвалення членами СОТ рішення з зазначеного питання є важливим з точки зору його майбутнього впливу на розвиток сільського господарства України. Мінекономрозвитку разом із партнерами й надалі продовжуватимемо практику проведення таких заходів.

Захід організований спільно з Програмою розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (CLDP) у ньому брали участь представники бізнесу, асоціацій, наукових установ, а також Мінекономрозвитку та Мінагрополітики.

Довідково: 

Загалом, програми формування продовольчих резервів вважаються такими, що спотворюють торгівлю, коли вони включають закупки за цінами, встановленими урядами (адміністративними цінами). Така підтримка є предметом обмежень у СОТ і повинна бути включена в розрахунок сукупного виміру підтримки (СВП).

На сьогодні в СОТ діє тимчасовий механізм регулювання цього питання, який дозволяє країнам, що розвиваються, бути захищеними від оскарження в Органі вирішення спорів питання дотримання їхніх зобов’язань щодо рівня СВП за Угодою про сільське господарство у частині, що стосується надання підтримки на вирощування основних традиційних культур у рамках програм створення резервів для забезпечення продовольчої безпеки.

Спеціальний захисний механізм передбачає можливість підвищення рівнів ставок ввізних мит, якщо згідно з визначеною методологією спостерігається збільшення обсягів імпорту або зменшення ціни імпортованого товару.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json