Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку підтримує залучення малого та середнього бізнесу до розвитку оборонної промисловості

Сьогодні, 30 січня, відбувся Форум щодо співробітництва між державними підприємствами ОПК України та малим і середнім бізнесом, на якому виступив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко. Організатором форуму виступив Державний концерн “Укроборонпром”.

Під час заходу обговорювалися шляхи реформування оборонно-промислового комплексу (ОПК) України та ефективні способи використання потенціалу малих та середніх підприємств у розвитку української оборонної галузі та виконання державного оборонного замовлення.

У своєму виступі Юрій Бровченко розповів про пріоритетні напрямки реформи ОПК у 2017 та важливість переходу на формування державного оборонного замовлення на трирічний період: “Середньострокове планування державного оборонного замовлення – це значні переваги для державних замовників, зокрема щодо планування потреб та ресурсів, та для виконавців оборонного замовлення – в частині планування рівня завантаженості підприємств. Такий підхід полегшить підготовку виробництва, адже забезпечить сталий розвиток виробничих потужностей та, як наслідок, можливостей підприємств”.

Денис Гурак, заступник Генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» із зовнішньоекономічної діяльності, розповів про результати роботи концерну за 2016. ”Державний концерн першим серед державних компаній запровадив прозору систему електронних закупівель. Завдяки ProZorro ми заощадили понад 680 млн грн з моменту запуску системи. З них 374,9 млн грн було зекономлено в перші 9 місяців 2016 року”. Також Денис Гурак розповів про значні результати у імпортозаміщенні: “Якщо у 2014 році Росія постачала нашим підприємствам майже 50% деталей та обладнання, то сьогодні - цей показник знизився до нуля”. Крім цього, він зазначив, що частка “Укроборонпрому” в оборонному замовленні зменшилася з 67% у 2015 до 38,9% у 2016.  

Завдяки ініційованій "Укроборонпромом" реформі, оборонно-промисловий комплекс України переходить на кластерну систему, яка стає головною моделлю існування економіки у світі. Завдяки кластерам стає можливо будівництво ефективної мережі взаємодії між наукою, бізнес-структурами та виробничими підприємствами для максимально швидкого впровадження інновацій як військового, так і цивільного призначення, а також підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції на світових ринках.

Юргіс Вілчінскас, спікер представництва Європейського Союзу в Україні, розповів, які можливості та фінансову підтримку надає ЄС малому та середньому бізнесу. Він відзначив, що підприємства оборонної галузі можуть також брати участь у програмах розвитку ЄС “Горизонт 2020”, COSME та EU4Business.

Детальніше про пріоритетні напрямки реформи ОПК у 2017: http://bit.ly/2jv19xa

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json