Міністерство економіки України

В Одесі завершилося 14 засідання Міжурядової українсько-молдовської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва

Кубів

Сьогодні, 19 вересня, в Одесі завершилося 14 засідання Міжурядової українсько-молдовської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки та інфраструктури Республіки Молдова Октавіана Калмика.

Під час засідання комісії обговорили питання посилення торговельно-економічного співробітництва між Україною і Республікою Молдова, співпрацю у паливно-енергетичному комплексі, реалізацію інфраструктурних проектів, прикордонне співробітництво, а також співробітництво у сфері охорони навколишнього середовища, науково-дослідній сфері діяльності, транспорту, промисловості та агропромисловому комплексі.

«Товарообіг між Україною та Молдовою зріс на майже 35% за перше півріччя 2017 року порівняно до того ж періоду 2016 року. Це показує наміри і потенціал розвитку наших  спільних можливостей», - відзначив Степан Кубів, відкриваючи засідання.

Він наголосив на важливості україно-молдовських ініціатив у напрямку європейської інтеграції. Перш за все у енергетиці, технічному регулюванні, розвитку цифрової економіки тощо.

“Вагомим внеском у розвиток двосторонніх економічних відносин між Україною та Молдовою має з часом стати застосування у двосторонніх торговельних відносинах преференційних правил походження Конвенції Пан-Євро-Мед. Звісно, після завершення процедури приєднання України до цього важливого інструменту регіонального співробітництва”, - додала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська та зауважила, що Республіка Молдова також входить до ТОП-20 перспективних ринків для українського експорту за висновками фахівців проекту «Експортна стратегія»

Крім економічних питань обговорили енергетичні проекти. Степан Кубів зазначив, що важливо продовжити роботу з будівництва повітряної лінії 330 кВ «Новоодеська - Арциз», щоб забезпечити безперебійне постачання електроенергії  у південних регіонах.

“Ми також запропонували Молдові долучитися до ініціативи CESEC для транспортування природного газу у реверсному та аверсному режимі. Домовилися розробити план спільних дій щодо інтеграції української та молдовської енергосистем з континентальною енергосистемою Європи ENTSO-E. Це дозволить відключитися від енергосистем Росії і Білорусі”, - наголосив Степан Кубів.

Також під час засідання досягнуто домовленості про активізацію роботи щодо спільних контрольно-пропускних пунктів на кордоні, будуть залучені експертні групи, щоб до кінця 2017 року завершити підготовку і підписання до кінця 2017 року проекту Міжурядової угоди про спільний контроль осіб, транспортних засобів і товарів в спільних пунктах пропуску через молдавсько-український державний кордон. Після цього будуть проведенні консультації для напрацювання конкретних пропозицій щодо запровадження спільного контролю на “Кучурган-Первомайск” і “Рені-Джюрджулешт” у тому числі у рамках реалізації проекту техдопомоги ЄС.

Учасники засідання обговорили спільну готовність забезпечити відкриття до кінця 2017 року руху автотранспорту і вантажного транспорту (вантажопід’ємністю до 3,5 тон) через міжнародний пункт пропуску “Унгурь-Бронница”. Щодо пункту пропуску «Маяки-Паланка-Удобне» і домовилися напрацювати організаційні рішення для прискорення перетину кордону, включаючи організацію електронного обміну даними.

За підсумками засідання Степан Кубів та Октавіан Калмик підписали Протокол, де визначили ключові результати проведення та окреслили першочергові завдання для виконання з боку обох сторін у найближчий час.

Довідково:

Міжурядова українсько-молдовська змішана комісія з питань торговельно-економічного співробітництва створена на підставі Угоди між  Урядом  України  та Урядом Республіки Молдова з метою  подальшого  зміцнення  дружніх  стосунків  між двома країнами,   прагнучи до розвитку торговельно-економічного співробітництва на основі  рівноправності,  взаємної  вигоди  і  норм міжнародного права.


 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json