Міністерство економіки України

Уряд розпочав процес приватизації ОПЗ

Уряд затвердив умови приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ). Конкурсна комісія встановила початкову ціну державного пакету акцій (99,5%). Вона базується на оціночній вартості компанії 13,175 млрд грн або 522 млн доларів США (за курсом обміну валют станом на 16.05.2016).

Продаж ОПЗ проходитиме на відкритому аукціоні. Приватизація відбудеться за умови, що у торгах візьмуть участь щонайменше два потенційних покупці, один з яких – іноземний інвестор.
 
“Затвердження вимог до потенційних покупців ОПЗ – це історичний момент. Це є початком не лише процесу приватизації заводу, але й масштабної приватизації в Україні”, - наголосив Степан Кубів, Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України. – “Ми запрошуємо українських та міжнародних інвесторів до участі в торгах”.
 
ОПЗ пройшов безпрецедентну підготовку до приватизації - сьогодні завод пройшов міжнародний аудит, та підготував фінансову звітність міжнародного зразка. Найближчим часом завод завершить міжнародний екологічний аудит.
 
Уряд ухвалив рішення, яким визначив, що покупець державного пакету акцій зобов’язаний забезпечити:
- збереження основної номенклатури продукції, робіт та послуг товариства, які існували у 2015 році;
- приймання, зберігання та відвантаження рідкого аміаку, що транспортується магістральним трубопроводом і залізницею; не допустити необґрунтованих обмежень щодо задоволення заявлених потреб суб'єктів господарювання;
- приймання, зберігання та відвантаження іншої хімічної продукції (карбамід, метанол), згідно з умовами укладених договорів;
- зміну цін на послуги з приймання, зберігання, захолоджування та відвантаження рідкого аміаку, що транспортується магістральним аміакопроводом, відповідно до вимог законодавства;
- задоволення потреби вітчизняних сільгосптоваровиробників у мінеральних добривах в обсягах та за цінами, визначеними в укладених договорах.
 
Довідково
ПАТ «Одеський припортовий завод» є одним із провідних підприємств азотної галузі України (99,5% акцій статутного капіталу товариства належить державі).
Основним видом діяльності цього товариства є виробництво аміаку, карбаміду та іншої хімічної продукції. Завод також приймає і перевантажує в морські судна на експорт продукцію інших підприємств України і Росії: аміак, карбамід, метанол і рідкі комплексні азотні добрива.
Основними виробничими активами на підприємстві є два агрегати з виробництва аміаку та два агрегати з виробництва карбаміду. Проектна виробнича потужність двох агрегатів з виробництва аміаку складає 900 тис. т/рік, двох агрегатів з виробництва карбаміду - 660 тис. т/рік.
Підприємство у результаті проведення заходів щодо реконструкції та модернізації устаткування, при нормальному завантаженні виробничих потужностей працює з перевищенням проектних потужностей.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json