Міністерство економіки України

Падіння промвиробництва – це реакція промисловості на блокаду Сходу країни

Падіння промислового виробництва, яке за підсумками квітня скоротилося на 6,1% відносно квітня 2016 року., є результатом високої чутливості промисловості України до блокування вантажних перевезень на сході країни, яке розпочалося в кінці січня поточного року.

Третій місяць поспіль у розрахунку місяць до відповідного місяця промислове виробництво демонструє падіння  - у квітні до 6,1%, у березні - 2,7%. Як і очікувалося, це відображає високу чутливість промисловості у короткостроковому періоді до рішення щодо блокування вантажних перевезень на Сході країни. Зокрема, у квітні поглибилося падіння в енергетичному секторі промисловості та у гірничо-металургійному комплексі. Сезонно скориговане падіння становило: у квітні до березня –1,7%, у квітні до квітня 2016 року – 4,6%.

 З урахуванням даних Держстату, позитивні результати діяльності зберігаються в харчовій промисловості та виробництві меблів, іншої продукції; ремонті і монтажу машин і устаткування.  

Звертаємо також увагу на те, що скорочення виробництва у металургії пов’язане з зупинкою з лютого Алчевського металургійного комбінату, Єнакіївского металургійного комбінату, "Донецьксталі" (відповідно до інформації «Укрметалургпром»), а також захопленням бойовиками вугільних підприємств ДТЕК на тимчасово неконтрольованій території, що сформувало дефіцит енергоресурсів, яке не компенсувалося аналогами, у т.ч. імпортом. Саме це пояснює падіння промисловості у квітні і нівелює чинник покращення зовнішньої кон’юнктури, а саме зростання світових цін та розширення внутрішнього споживчого попиту.

Скорочення у виробництві електроенергії внаслідок подовження надзвичайних заходів на ринку електроенергії (тимчасова зупинка окремих ТЕС та ТЕЦ) також мало мультиплікативний негативний ефект на усі галузі промисловості.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json