Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

23
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 31 1 2 3 4
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
фото
Степан Кубів закликав Чорноморський банк торгівлі та розвитку розширити фінансування проектів в Україні, зокрема щодо цифрової економіки та інфраструктури
16.06.2019 | 11:53 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Сьогодні, 16 червня 2019 року Степан Кубів, Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України взяв участь у 21-му Щорічному засіданні Ради керуючих Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР), яке відбулося у м. Стамбул, Турецька Республіка.

 Засідання було присвячене загальним питанням розвитку Чорноморського регіону, зокрема питанню сприяння регіонального розвитку країн-учасниць.

“Важливо, що Рада директорів розширює діяльність банку і за 2018 рік схвалила 28 нових проектів на суму 569,7 млн євро. Водночас важливо, щоб активний портфель проектів в Україні відповідав рівню нашого внеску в акціонерний капітал Банку, тобто 13,5%, а не 6% як ми спостерігаємо наразі. Закликаю керівництво Банку розширити присутність ЧБТР в Україні та збільшити фінансування українських проектів розвитку”, - наголосив Степан Кубів у своєму виступі.

Степан Кубів також зазначив, що Україна вітає розширення співпраці ЧБТР з міжнародними партнерами та підписання  Угоди про співпрацю з Фондом міжнародного розвитку ОПЕК (OFID) у 2018 році.

“Результатом має стати зокрема співфінансування проектів приватного сектору та торговельних операцій. В підсумку це буде сприяти економічному і соціальному розвитку країн Чорноморського регіону. Збільшення обсягу операцій в реальному секторі економіки, зокрема енергетиці, переробній промисловості, підтримка малого і середнього підприємництва. Це буде створювати нові робочі місця та найбільшу додану вартість”, - підкреслив Степан Кубів.

Степан Кубів також додав, що при оцінках перспективних проектів має, передусім, оцінюватися економічні критерії при прийнятті рішень Банку.

“ЧБТР за природою своєї діяльності є банком розвитку, тож має сприяти і фінансувати регіональні проекти публічного і приватного сектору країн-членів, зокрема і України. Зокрема, розбудову цифрової економіки і цифрової інфраструктури у регіоні Чорного моря, бо це - інвестиції у загальну безпеку, новий вимір торгівлі, кращі соціальні та державні послуги, освіта, відтак - краще майбутнє та краща якість життя людини”, - наголосив Степан Кубів.

Перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі України також запропонував провести чергові 22 Щорічні збори Чорноморського банку торгівлі та розвитку у 2020 році в Україні.

 Довідково:

Чорноморський банк торгівлі та розвитку - міжнародна організація, яка об'єднує 11 держав Організації Чорноморського економічного співробітництва, створена для розвитку торговельно-економічної співпраці, підтримки миру, стабільності і процвітання у Чорноморському басейні, яка покликана сприяти економічному співробітництву, торгівлі та кооперації країн Чорноморського регіону.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json