Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

22
Січня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Україна послідовно протидiє торговельній агресії з боку Російської Федерації, – Наталія Микольська
28.07.2016 | 08:07 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Делегація України на чолі з заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговим представником України Наталією Микольською взяла участь у черговому засіданні Генеральної ради СОТ, що відбулося 27 липня ц.р. у Женеві.

В центрі уваги учасників засідання Генради був розгляд внесеного Україною питання торговельних обмежень з боку Російської Федерації щодо транзиту товарів з України («Russian Federation’s Trade Measures Affecting Ukrainian Transit of Products – communication from Ukraine»). Зокрема, предметом розгляду членів СОТ було повідомлення України щодо торговельних обмежень з боку Російської Федерації (документ G/C/W/726 від 11.07.2016, англійською та українською мовами).

У своєму виступі (додається, англійською та українською мовами) глава делегації України привернула увагу членів СОТ до продовження торговельної агресії з боку Російської Федерації та запровадження нею низки політично вмотивованих заходів, що обмежують її торгівлю. Зокрема йшлося про чергові кроки з обмеження транзиту українських товарів через територію РФ до країн Середньої Азії, передусім до Казахстану й Киргизстану.

Українська сторона вважає, що запровадження Російською Федерацією обмежень щодо транзиту товарів походженням з України є економічно та юридично необґрунтованим й очікувано призвело до затримок транзиту товарів з України через територію Російської Федерації не лише до Республіки Казахстан та Киргизької Республіки, але й до інших країн Азії.

Українська делегація привернула увагу країн-членів СОТ, що на сьогодні мова йде вже про перешкоджання Російською Федерацією торгівлі у цілому регіоні, що потребує колективного з боку країн регіону аналізу ситуації та відповідної реакції.

Наталія Микольська відзначила, що «на жаль, загальна кількість і суворість обмежувальних заходів на наших східних кордонах помітно сприяє скороченню обсягів торгівлі, а також може потенційно призвести до зниження рівня привабливості торгівлі у майбутньому». 

Україна закликала країни-члени СОТ звернути увагу на негативний вплив регіональних торговельних бар’єрів на всю світову торгівлю.

При цьому Україна вчергове закликала Російську Федерацію негайно скасувати необґрунтовані транзитні обмеження і відновити недискримінаційний, вільний режим транзиту для всіх членів СОТ.

«Ми сподіваємось, що усі розуміють, що це не політична риторика. Й ми тут аби забезпечити дотримання правил усіма членами СОТ. Ще раз наполягаємо на необхідності дотримання встановлених правил», – наголосила Наталія Микольська.

Позиція, висловлена Україною, була підтримана делегаціями низки країн-членів СОТ, передусім ЄС, США, Канади, Японії, Австралії, Норвегії, Грузії, Кореї, які відзначили необхідність негайного усунення Російською Федерацією обмежень у торгівлі та забезпечення дотримання правил СОТ.

Делегація РФ під час засідання традиційно не надала аргументованих пояснень на питання, поставлені Україною у виступі глави делегації. 

Крім того, під час засідання Генради члени СОТ розглянули питання щодо подальшої імплементації домовленостей, досягнутих під час двох останніх Міністерських конференцій СОТ (Балі та Найробі), а також стану поточного раунду багатосторонніх переговорів в рамках Організації, передусім питань торгівлі с/г продукцією (виступ представника України додається, англійською та українською).

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json