Міністерство економіки України

Завершилась 11-та Конференція міністрів Світової організації торгівлі у Буенос-Айресі

З 10 по 13 грудня 2017 року у м. Буенос-Айрес, Аргентина проходила 11-та Конференція міністрів СОТ. Україну представляли Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, заступник Міністра - Торговий представник України Наталія Микольська, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, представники Адміністрації Президента України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

В ході роботи Конференції Україна підтримала рішення щодо продовження мораторію на встановлення митних зборів з електронних транзакцій до наступної Конференції міністрів, яку планується провести в 2019 році. Приєдналася до Декларації щодо підтримки багатосторонньої торговельної системи та Спільного проекту рішення щодо заборони субсидій у галузі рибальства, які сприяють перелову, та щодо скасування субсидії, які сприяють незаконному, незареєстрованому та неврегульованому рибному промислу. Представники Мінекономрозвитку взяли участь в обговоренні питань, пов’язаних із скасуванням країнами-членами СОТ внутрішньої підтримки в сільському господарстві, яка спотворює міжнародну торгівлю.

Під час свого виступу на пленарній сесії Перший віце-прем’єр міністр відзначив, що подальша лібералізація торгівлі та вдосконалення правил і дисциплін забезпечать поступове вирівнювання зобов’язань між членами, які заснували СОТ, та членами, які приєднались до організації згідно зі статтею XII Угоди.

“Важливим викликом для членів СОТ є забезпечення належної імплементації зобов’язань і дотримання положень чинних угод. На жаль, останнім часом ми спостерігаємо певну тенденцію до запровадження окремими членами численних заходів, що обмежують торгівлю. Ми хотіли б закликати членів утримуватися від застосування нових торговельних обмежень, а також усунути наявні, які не можуть бути виправдані нормами СОТ”, - заявив Степан Кубів.

Наталія Микольська, в свою чергу, відзначила важливість для України бути представленою на такому майданчику, як СОТ.

“Україна має впливати на міжнародну торгівлю, а не бути її об’єктом. Ми підтримуємо подальшу лібералізацію міжнародної торгівлі, скасування внутрішньої підтримки в сільському господарстві, що спотворює торгівлю, встановлення правил для е-комерції та сприяння участі жінок та малого і середнього бізнесу у міжнародній торгівлі”, - зазначила вона.

У рамках Конференції Торговий представник України взяла участь у підписанні Спільної декларації про торгівлю та розширення прав і можливостей жінок в економічній сфері. Понад 100 країн-учасниць декларації, в тому числі і Україна, погодилися співпрацювати задля того, щоб торговельна політика країн була більш відповідальною щодо гендерних питань.

Українська делегація провела також двосторонні зустрічі з членами Урядів Аргентини, Бангладешу, Єгипту, Великої Британії, Ізраїлю, Катару, Туреччини та Швейцарії, а також з Генеральним директором Світової організації торгівлі - Роберто Азеведо.

Бангладеш, Велика Британія, Ізраїль, Туреччина та Швейцарія - ринки у фокусі, відповідно до Експортної стратегії України. З огляду на це, під час зустрічей йшла мова про розширення двосторонньої торгівлі, усунення наявних перешкод та посилення співпраці в перспективних секторах нашого експорту.

На зустрічах з представниками економічних відомств Ізраїлю та Туреччини Наталія Микольська обговорила поточний стан укладення угод про вільну торгівлю.

З представником Уряду Бангладеш Тофаелем Ахмедом визначили перспективні напрями у двосторонній торгівлі в сферах машинобудування, сільського господарства та будівництва інфраструктури. Степан Кубів відзначив, що Україна готова експортувати технології у видобуток вугілля в Бангладеш, а також зацікавлена в спільному видобутку нафти і газу.

Українська делегація також домовилась з Держміністром з міжнародної торгівлі Великої Британії Грегом Хендсом розвивати двосторонню торгівлю з урахуванням виходу Британії з ЄС.

Разом з керівником Федерального департаменту економіки, освіти і досліджень Швейцарії Йоганном Шнайдер-Амманном говорили про збільшення українського експорту та важливість проведення Спільного комітету з питань торгівлі та економічного співробітництва у жовтні 2018 року.

Нарешті, на полях конференції було презентовано он-лайн портал Global Trade Helpdesk для малого і мікро-бізнесу, розроблений Світовою організацією торгівлі та Міжнародним торговельним центром. Це унікальний глобальний ресурс для експортерів, який містить багато корисної інформації. Презентація ресурсу за посиланням http://bit.ly/2kombQz.                   

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json