Міністерство економіки України

ОГХК, НСК “Олімпійський” та інші держпідприємства саботують проведення незалежного аудиту

142 найбільших державних підприємства зобов'язані пройти незалежний аудит фінансової звітності в рамках реформи системи управління державною власністю. Аудит мають проводити аудиторські компанії, які підприємства відбирають через тендер за критеріями визначеними Кабінетом міністрів України.

З 45 найбільших держпідприємств (за показниками вартості активів та виручки) лише 21 підприємство вже пройшло або знаходиться у процесі аудиторської перевірки фінансової звітності. Три держкомпанії проводять тендерні процедури. Ще 21 держпідприємство з цієї групи не виконує вимоги щодо проведення незалежного аудиту. Це в тому числі “Об'єднана гірничо-хімічна компанія”, “Укрпошта”, “Адміністрація морських портів України”, “Запоріжжяобленерго” та інші; повний перелік компаній подано нижче.

“Незалежний міжнародний аудит держпідприємств - це нормальна світова практика. Уникнути його не вдасться. Саботаж такого аудиту - це фактично визнання управлінської неефективності”, - підкреслює перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.   

Нагадаємо, в рамках проведення аудиту річної фінансової звітності держпідприємства зобов'язані відбирати незалежні аудиторські компанії відповідно до критеріїв, встановлених постановою КМУ №390 “Про деякі питання проведення аудиту суб’єктів господарювання державного сектору економіки” від 4 червня 2015 року. Дія Постанови поширюється на акціонерні та унітарні держпідприємства, активи яких перевищують 250 млн грн (крім державних банків та банків з державною часткою у статутному капіталі).

Для найбільших держпідприємств з активами понад 2 млрд грн або річною виручкою понад 1,5 млрд грн встановлено наступні критерії для відбору аудиторських фірм: реєстрація в Україні, відповідний досвід аудиту, не менше 100 аудиторів у штаті (в тому числі не менше 15 аудиторів з міжнародним сертифікатом АССА, IFAC, AICPA, ICAEW та не менше 5 аудиторів з українським сертифікатом), чинний договір страхування професійної відповідальності, а також річний обсяг виручки не менше 30 млн грн, що є показником незалежності такої аудиторської фірми від одного замовника.

Для держпідприємств з активами понад 250 млн грн встановлено аналогічні, але менш жорсткі критерії відбору аудиторів. До першої групи входять 45 держпідприємств, до другої групи - 97 держпідприємств.

Довідково

Станом на 30.05.2016 р. наступні державні компанії не розпочали проведення незалежного аудиту відповідно до постанови КМУ №390 “Про деякі питання проведення аудиту суб’єктів господарювання державного сектору економіки”: “Укрінтеренерго”, “Сумихімпром”, ДП “Об'єднана гірничо-хімічна компанія”, “Державна іпотечна установа”, НСК “Олімпійський”, ДП “Укрпошта”, “Адміністрація морських портів України”, Іллічівський МТП, спеціалізоване ДП "Чорнобильська атомна електростанція", “Укркосмос”, КБ "Південне" ім. М.К.Янгеля, "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова", ДП "Фінансування інфраструктурних проектів", “Запоріжжяобленерго”, “Укрспецекспорт”, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, ДП “Суднобудівний завод ім. 61 комунара”, ДП “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря” - “Машпроект”, ДП “Регіональні електричні мережі”, ДП “Вугільна компанія "Краснолиманська”, та ДП “Вугілля України”.

Уточнення: Станом на 18.00 31.05.2016 держкомпанії "Об'єднана гірничо-хімічна компанія” та "Державна іпотечна установа" розпочали процес фінансового аудиту.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json