Міністерство економіки України

Верховна Рада підтримує проект “Цифрового порядку денного України”

Сьогодні, 16 лютого, у Комітеті Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку пройшли слухання “Цифровий порядок денний для сучасної України”.

Учасники заходу обговорили подальші спільні зусилля у процесі втілення цифрового порядку денного для України та її інтеграцію у світові процеси цифровізації.

“Для    збереження своєї конкурентоспроможності на глобальному ринку Україні необхідно подолати відставання від розвинених країн у цифровій сфері. У цьому нам допоможе формування та реалізація Цифрового порядку денного. Зважаючи на пріоритет цифрової сфери, саме розвиток ІКТ вимагає виокремлення в окремий напрямок економіки та формування єдиної державної політики у цьому напрямку”, - наголосив Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Він підкреслив, що цифровізація проектів є глобальною тенденцією, яка сприяє стрімкому розвитку інновацій, технологій, залежить від людського капіталу та може суттєво прискорити розвиток для кожної галузі та економіки у цілому. Степан Кубів нагадав, що Україна як ніхто інший має усі передумови та можливості для стрімкої розбудови цієї сфери: “Галузь ІКТ уже зараз формує 3,4% ВВП України та займає третє місце за обсягом експорту. При цьому економічний ефект від поширення широкосмугового доступу до Інтернету в Україні оцінюється у додаткових 4-6 млрд євро на рік до ВВП на кожні 10% нових споживачів”.

“Цифровізація країни - це зростання економіки та її трансформація із сировинної у цифрову, це викорінення корупції завдяки прозорість роботи електронних систем, а також інтеграція України у Єдиний цифровий ринок ЄС. Майбутнє – за цифровими технологіями та інноваціями, і я сподіваюся, що Україна долучиться до країн, що не просто мають, а й активно втілюють свої цифрові адженди”, - відзначив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.

Учасники слухання узгодили пріоритетність подальшого цифрового розвитку України, а також домовилися активно співпрацювати для напрацювання законодавчих та інституційних можливостей для розвитку цифрової економіки для України.

З проектом Цифрової адженди можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/2htIdTw.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json