Міністерство економіки України

У Мінекономіки відбулась дискусія, щодо макроекономічного аналізу та прогнозування

Сьогодні, 7 жовтня, в Мінекономіки відбулась чергова дискусія з питань макроекономічного аналізу та прогнозування між провідними фахівцями в сфері макропрогнозування, як державних, так і недержавних інституцій.

Для дискусії були представлені наступні теми:

  • очікування 2019 року та Прогноз на 2020 рік;
  • реформи-акселератори економічного зростання.   

Враховуючи прогнозні оцінки експертів консенсусна оцінка становить:

  • зростання ВВП очікується на 2019 рік на рівні 3,2% (порівняно з попередньою оцінкою 2,7% станом на квітень 2019 року) та прогнозується на 2020 рік – на рівні 3,2% (3,0% попередня оцінка відповідно);
  • зростання споживчих цін (у розрахунку грудень до грудня попереднього року) – на рівні 7,2% та 6,3% відповідно (попередня оцінка відповідно 7,6% та 6,0%);
  • обмінного курсу гривні до долара США – 26,3 та 27,3 у середньорічному розрахунку (попередня оцінка відповідно 28,0 та 29,18 грн. за долар).

Майже всі оцінені ризики на 2019-2020 роки (як зовнішні, так і внутрішні) мають інтегральні оцінки нижчі, ніж попередньому опитуванні.

За оцінкою експертів, серед зовнішніх ризиків високу інтегральну оцінку отримали такі ризики як: "Дефіцит зовнішнього фінансування та звуження можливостей доступу до міжнародних ринків капіталів" (інтегральна оцінка на 2019 рік – 7, на 2020 рік – 8); "вихід нерезидентів з ОВДП" (було оцінено вперше, інтегральна оцінка на 2019 рік – 5, на 2020 рік – 8). На 2020 рік ризики "суттєве зростання цін на світових енергетичних ринках" та "суттєве падіння цін на світових ринках сировинних (неенергетичних) товарів" мають інтегральні оцінки 8 на 2020 рік, що майже вдвічі вище ніж їх інтегральні оцінки на 2019 рік.

Серед внутрішніх ризиків високу інтегральну оцінку отримали "недостатньо швидке впровадження реформ", "збереження високого рівня корупції" та "загострення ситуації з трудовою діяльністю (фактор посилення трудової міграції та біженців)" на 2019 рік мають інтегральні оцінки 9, 11 та 7 (порівняно з 11, 12 та 10 відповідно у попередньому оцінюванні). На 2020 рік інтегральні оцінки цих ризиків становлять 8,10 та 8 відповідно. Одну з найвищих оцінок на 2020 рік має внутрішній ризик "впровадження земельної реформи" – 10 (у попередньому опитування інтегральна оцінка цього ризику була 5).

Довідково

У заході приймали участь представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства фінансів України, Національного банку України, Державної служби статистики, Представництва МВФ в Україні, Ради підприємців при КМУ, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки, Інституту еволюційної економіки, Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва.

НАН України, ДННУ "Академія фінансового управління", Українського гуманітарного інституту, ДП "Укрпромзовнішекспертиза", Федерації профспілок України, UNIDO та ЮНІСЕФ в Україні.

Всі прогнози представлені учасниками опитування є експертними оцінками фахівців, а не офіційними прогнозами установ. Всі узагальнені макропоказники, наведені в консенсус-прогнозі, розраховані як медіана. Звертаємо увагу, що медіанне значення консенсус-прогнозу не є прогнозом Мінекономіки і не є урядовим прогнозом.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json