Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку запропонує Верховній Раді механізм боротьби з патентним тролінгом

Сьогодні, 18 січня, Уряд підтримав проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони інтелектуальної (промислової) власності», який розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Недосконалість правового регулювання охорони прав на винаходи, технології чи дизайн (в українському законодавстві - промислові зразки) створили умови для поширення в Україні так званого «патентного тролінгу». Як відомо, патентний тролінг - це діяльність суб’єктів господарювання, які реєструють промислові зразки на відомі форми виробів, а потім вимагають від компаній сплати "роялті" за використання цих об’єктів у комерційних цілях.

“Відсутність дієвого механізму боротьби з «патентним тролінгом» значно знижує інвестиційну привабливість України”, - пояснює Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

Законопроект розроблений Мінекономрозвитку передбачає створення дієвого механізму боротьби з «патентним тролінгом», а саме: можливість адміністративного оскарження в Апеляційній палаті виданих патентів (свідоцтв) на промислові зразки (англійською - «post-grant opposition»).

“Розв’язання проблеми патентного тролінгу - це крок, на який чекають як імпортери, так і іноземні інвестори. Зараз патентні тролі можуть блокувати ввезення найпростіших товарів (наприклад, вішалок чи планшетів) через отримання патенту та внесення його митного реєстру об’єктів інтелектуальної власності. Ми пропонуємо реальний механізм протидії цьому”, - коментує законопроект заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук.

Законопроект також передбачає можливість подання заявок на реєстрацію промислових зразків та торговельних марок в електронній формі. Для промислових зразків пропонується запровадити додатковий критерій охороноздатності - індивідуальний характер об’єкту, який пропонується охороняти патентом (свідоцтвом). Законопроект також створить можливість реєстрації колективної торгової марки.

Очікується, що найближчим часом законопроект буде подано на розгляд Верховної Ради України.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json