Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку презентувало національну доповідь “Цілі сталого розвитку: Україна”

Сьогодні, 15 вересня, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України представило Національну доповідь «Цілі сталого розвитку: Україна», яка визначає базові показники для досягнення Цілей сталого розвитку. У презентації взяли участь Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів і заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук.

Цілі сталого розвитку (ЦСР) - показники майбутнього міжнародного розвитку, що були ухвалені ООН у 2015 році. Кожна країна повинна адаптувати 17 глобальних ЦСР з урахуванням специфіки національного розвитку. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України працювало над цим питанням і підготувало відповідну доповідь. У ній наведені результати адаптації глобальних ЦСР до українських реалій: 86 завдань національного розвитку та 172 показники для їх подальшого моніторингу. Доповідь схвалила Міжвідомча робоча група високого рівня, до якої увійшли 17 представників міністерств та відомств на рівні заступників міністрів.

"Національна система ЦСР була розроблена за принципом "нікого не залишити осторонь". Кожна глобальна ціль була переглянута, беручи до уваги специфіку національного розвитку. Національні ЦСР базуються на політичних, економічних, соціальних, екологічних, моральних і культурних цінностях, властивих українському суспільству. Вони визначають спрямованість на турботу про спільне благо та захист національних інтересів", - зазначив Степан Кубів.

Академік-секретар Відділення економіки НАН України Елла Лібанова, яка здійснювала науковий супровід роботи над доповіддю, детальніше розповіла про ЦСР для України: “Цілі сталого розвитку - інструмент монітрингу, який дає змогу проаналізувати результати політики в комплексі. Адаптація глобальних ЦСР для України не означає, що ми їх спрощували. У деяких випадках ми навпаки, розробляли набагато амбітніші цілі. Найголовніше, що я хотіла б відмітити - це необхідність побудови інноваційної, цифрової економіки. Саме вона допоможе нам зберегти Україну для наступних поколінь”.

“Ми вибудували відкритий процес системної адаптації Цілей сталого розвитку до ситуації в Україні. До нього долучилися понад 800 експертів, включаючи представників Уряду, науковців, громадськість, міжнародні організації. Ми провели 4 національні та 10 регіональних консультацій з громадськістю для визначення пріоритетів розвитку відповідно до кожної цілі. Завдання України щодо реалізації відповідних Цілей орієнтовані насамперед на людину та поліпшення якості її життя у сприятливому соціально-економічному середовищі та екологічно чистому, здоровому, різноманітному природному довкіллі”, - розповів Михайло Тітарчук.

"ООН підтримує Україну у її прагненнях долучитися до світової спільноти у адаптації глобальних Цілей сталого розвитку. Ми переконані, що це стане ще одним кроком, щоб забезпечити розвиток і процвітання всіх країн", - зазначила пані Джованна Барберіс, Голова Представництва Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ.

Ця робота проводилася за підтримки усіх агентств ООН в Україні, зокрема, Програми розвитку ООН, та спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук України.

Повний текст національної доповіді “Цілі сталого розвитку: Україна” за посиланням: http://bit.ly/2fnRCch.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json