Міністерство економіки України

Спільна заява Українсько-Американської ради з торгівлі та інвестицій

Неофіційний переклад

3 жовтня 2017 року

м. Київ – Сьогодні Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та Помічник Торговельного представника Сполучених Штатів у Європі та Близькому Сході Л.Денієль Маллені зробили наступну спільну заяву, після завершення 7-го засідання Українсько-Американської Ради з торгівлі та інвестицій, яке відбулося в місті Київ, Україна:

“Продовжуючи співпрацю між нашими країнами, сьогодні ми спільно провели сьоме засідання Ради з торгівлі та інвестицій для поглиблення двосторонніх торговельних та інвестиційних відносин. Україна продовжує рішучі реформи спрямовані на покращення свого ділового й інвестиційного клімату.

Засідання було розпочато з презентацій представників бізнесу, підкреслюючи необхідність Уряду та підприємств створювати партнерські відносини на основі спільних цілей.

Як було зазначено представниками бізнесу, Україна представила заходи, що були зроблені для розширення та диверсифікації свого експорту. Що стосується бізнес-клімату в Україні: делегації обговорили заходи України з захисту та забезпечення дотримання прав інтелектуальної власності. Ми визнаємо важливість захисту прав інтелектуальної власності на належному рівні для стимулювання та захисту інновацій. Сполучені Штати привітали зусилля України, направлені на реформування системи відшкодування ПДВ та митниці, підкреслюючи, що модернізація роботи податкових та митних органів стане потужним сигналом світовому бізнесу про бажання України покращити своє бізнес-середовище.

Сторони також обговорили кроки, що необхідно здійснити для усунення бар’єрів в торгівлі між Україною та США. Ми обговорили реформи України в регуляторної системи та майбутнє співробітництво у цій сфері.

Українська й американська сторони підкреслили необхідність посилити контакти на технічному рівні аби покращити розуміння реформ в Україні та забезпечити розвиток  регуляторного режиму, що відповідає міжнародним зобов'язанням України.

У наступному обговоренні, Американську сторону було ознайомлено із ходом приватизації в Україні, планами на майбутнє та щодо кроків України у покращенні інвестиційного клімату в енергетичному секторі. Американська делегація закликала Україну продовжувати імплементацію всебічних реформ, що направлені на створення сприятливого бізнес-клімату, відзначивши, що передбачуваність та прозорість економіки сприятимуть розвитку як вітчизняного, так і іноземного бізнесу.

Наприкінці засідання, сторони розглянули програми технічної допомоги США, що вже діяли в Україні та обговорили майбутнє співробітництво. Уряд України висловив подяку Уряду США за підтримку.

Обговорюючи вже досягнутий  на сьогодні прогрес, сторони визнають, що чимало роботи ще попереду. Ми маємо намір й надалі продовжувати нашу спільну роботу з підтримки Українських реформ направлених на побудову сталих взаємовигідних двосторонніх економічних відносин. Учасники засідання Ради підкреслили, що Українська економіка має значний потенціал для зростання. Ми сподіваємось провести наступне засідання Ради з торгівлі та інвестицій у 2018 році у Вашингтоні, Сполучені Штати.”

Додаткова інформація

Після вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ) у 2008 році, Україна і США того ж року підписали Угоду про співпрацю у сфері торгівлі та інвестицій (ТІСА). ТІСА заснувала Раду з торгівлі і інвестицій (ТІС) як основний механізм співпраці двох країн задля підсилення й розширення відносин у сфері торгівлі та інвестицій.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json