Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

18
Серпня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Юлія Ковалів: просте і зрозуміле регулювання для товариств з обмеженою відповідальністю – крок до розвитку підприємництва в Україні
25.03.2016 | 14:51 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Юлія Ковалів пропонує реформувати законодавство про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. Така ініціатива була представлена під час круглого столу в Американській торговельній палаті.

Реформа стосується діяльності майже 500 тис. товариств (43% від усіх юридичних осіб зареєстрованих в Україні) та безпосередньо впливає на розвиток малого та середнього бізнесу. Як відомо, товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) - є найбільш поширеною організаційно-правовою формою для малого та середнього підприємництва. Недоліки в регулюванні, яке було прийнято ще 1992 року, створюють можливості для незаконного набуття контролю над підприємствами, привласнення активів; блокування діяльності товариства у разі виникнення незначних розбіжностей між учасниками, тощо.

Сьогодні діяльність товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю регулюється Цивільним та Господарським кодексами, а також Законом “Про господарські товариства”. Таке законодавство є недостатньо ефективним, тому що не захищає права учасників товариств. Так, наприклад, через недосконалість процедури, учасника можуть виключити з товариства без його згоди, а виплата вартості його частки може тривати рік. Законом також не передбачений механізм укладення договорів між учасниками, які визначали б їх права та обов'язки (корпоративні договори).

Законопроект, розроблений спільно з Центром комерційного права та ТОП-6 юридичних компаній України, пропонує врегулювати проблемні запитання. Зокрема, пропонується спростити реєстрацію ТОВ (зокрема, в частині вимог до статутного капіталу); запровадити процедуру виключення учасників товариств лише в судовому порядку; створити можливість конвертації боргового зобов’язання підприємства у частку статутного капіталу; усунути норми, що дозволяють учасникам блокувати діяльність товариств.

За словами Юлії Ковалів, законопроект є одним зі способів підтримки малого та середнього бізнесу в Україні. Разом із новими правилами бухгалтерського обліку та балансуванням податкового навантаження, закон створить більш сприятливі умови для розвитку підприємництва і залучення інвестицій в Україну. Крім того, очікується, що ухвалений законопроект поліпшить позиції України у рейтингу Doing Business.

Інфографіка

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json